13. 4. 2021 Daniel Ryl

Forman: Věříme si, ale zůstáváme pokorní

Byli jsme nad propastí, ale jsme zpátky! Ke třetímu vítězství v řadě přispěl také útočník Miroslav Forman, který však po vyrovnání série krotí emoce. „My jsme na střídačce zůstali pozitivní a byli jsme hodně sebevědomí i po vyrovnaní. Myslím si, že jsme urvali výhru bojovností, ale zůstáváme pokorní,“ přiznal před čtvrteční rozhodující bitvou.

Byl zodpovědný výkon od pevné defenzivy tím, s čím jsme do utkání šli?
Chtěli jsme zopakovat předešlé dva zápasy, které byly povedené. Chtěli jsme jít do zápasu pokorně a pohlídat si zadek, což se nakonec docela podařilo. Byl to vyrovnaný zápas, Machy nás skvěle podržel.

Ve třetí třetině nás Liberec nepříjemně zatlačil, ale v prodloužení jsme se zvedli. Co vás nakoplo?
Těžko říct. Všechny zápasy jsou hodně vyrovnané, hra se přelévá a přichází v nich úseky, kdy jsme lepší my a kdy Liberec. My jsme na střídačce zůstali pozitivní a byli jsme hodně sebevědomí i po vyrovnaní. Myslím si, že jsme urvali výhru bojovností. V posledních zápasech jsme zlepšili naši hru, ale jdeme pořád pokorně a musíme nadále pracovat. S tím půjdeme i do sedmého zápasu.

Počítali jste s tím, že se Liberec pokusí vrátit do zápasu šarvátkami a provokacemi, což je jeho silnou zbraní?
Říkali jsme si to. Za stavu 0:2 už museli něco zkoušet. Šli do nás po každém přerušení, ale podle mého jsme to docela ustáli.

Co čekáš od průběhu sedmého zápasu?
Uvidíme. Chceme hrát jako v posledních zápasech, věříme si, ale jak jsem říkal, zůstáváme pokorní. Musíme tvrdě pracovat, protože nás čeká ještě hodně náročný úkol.

Mrzí vás o to víc, že ve čtvrtek nemohou být na tribunách diváci?
Vnímáme to. Je to velká škoda, ale už je to celou sezonu, proto nad tím tolik nepřemýšlíme. Možná jsme si zoufali na začátku sezony, teď už to tak je a bereme aktuální situaci jako fakt. Podporu fanoušků ale vnímáme každý den a budeme to chtít urvat i pro ně!

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mladíci Sparty: Jak si vedou v A-týmu?

Vstupenky na přípravné zápasy v prodeji!

Thorell: Se všemi kluky se domluvím anglicky

​Sparťanská pětka je zpět, opět bude pomáhat