22. 2. 2012 Tomáš Zatloukal

Foster: Dřeli jsme, abychom otočili zápas

Sparta udolala na domácím ledě bojovný Litvínov 3:2, i přestože měla dvougólové manko a celý zápas musela dotahovat náskok Severočechů. K obratu zavelel gólem v přesilové hře Alex Foster. „Byla to tvrdá rána z voleje, dostal jsem skvělou přihrávku od Pacovského," řekl úspěšný střelec.

Sparta rozhodla o svém vítězství v poslední minutě utkání, paradoxně dokázala zužitkovat litvínovský oddechový čas. „Trenér nám nakreslil, co budeme hrát. Mário vyhrál buly a Tenkrát s Tonem rozjeli gólovou akci," popisoval americký útočník rozhodující moment zápasu. „Nejdůležitější bylo vyhrát vhazování," zopakoval. „Nemůžete naplánovat celou akci,v reálu se puk párkrát odrazí. Nikdy nevíte, co se stane, ale vyhrané buly je základ," vysvětloval.

Litvínov doplatil na nejistý výkon gólmana Volkeho. Jen ve třetí třetině mu hned třikrát vypadl puk z lapačky. „Předvedl několik skvělých zákroků, ale třeba u mého gólu mohl zasáhnout lépe. Myslím si, že mu možná někdo trochu clonil," tvrdil Foster. Sparta se podle něj dostala zpátky do zápasu díky velké bojovnosti a touze po vítězství. „Dřeli jsme na doraz, abychom otočili skóre. Když prohráváte, musíte makat," dobře ví.

„Začnete více střílet, jdete do osobních soubojů, bojujete a doufáte, že se k vám něco odrazí nebo se třeba prosadíte nějakou dorážkou," přiblížil sparťanskou taktiku sympatický forvard. Důležitým faktorem zápasu byly přesilové hry, oba týmy využily hned dvě početní výhody. „Oni dali dva góly v přesilovkách. Možná jsme tentokrát mohli lépe hrát v oslabení," přiznal Foster. „Na druhou stranu jsme dvě využili, což je dobře," uzavřel rozhovor.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Šetelík: Z letní přípravy můžeme jen těžit

Známe možné soupeře pro Ligu mistrů!

​Chlapík: Jsem Spartě vděčný, těším se na restart

Do Sparty se vrací Filip Chlapík!