15. 9. 2012 Robin Mana

Gawryletz: Vary jsem chtěl moc porazit

Do Sparty přišel, aby vyztužil zadní řady vítěze Prezidentského poháru. Angažmá v holešovickém klubu však není jeho první extraligovou zkušeností. V minulé sezoně totiž oblékal dres Karlových Varů a proti svým bývalým spoluhráčům se postavil hned v prvním kole. Zápas hodnotí kanadský obránce TRAVIS GAWRYLETZ.

Máte za sebou první extraligové utkání v nové sezoně, začátky bývají težší, jak jste se na ledě cítil?
Cítil jsem se celkem dobře. Po zápase jsem si ještě zajezdil na rotopedu. Je skvělé, že už to všechno začalo, protože už jsme byli pěkně natěšení. Naše hra sice ještě nebyla ideální, ale já jsem si ten zápas moc užil.

Travis Gawryletz

Do Sparty jste přišel právě z Karolvých Varů. Šel jste kvůli tomu do zápasu s nějakou speciální motivací?
Jistě. Chtěl jsem se tady na Spartě uvést co nejlépe a fakt, že jsme v prvním kole hráli zrovna proti Varům to ještě umocnil. Moc jsem si přál je dnes porazit a jsem rád, že se to nakonec podařilo.

Stihl jste si se svými bývalými spoluhráči něco říct? Proběhlo před zápasem nějaké hecování?
Před zápasem na nic takového čas nebyl, každý se spíše soustředí sám na sebe, tak aby byl co nejlépe připraven. Ale na konci jsme se pozdravili a prohodili pár slov. S některými hráči se vídáme častěji a během sezony bude určitě ještě několikrát příležitost.

Jak se vám líbila atmosféra?
Myslím, že máme skvělé fanoušky, kteří nás hnali dopředu a jsem moc rád, že jsme jim to vrátili tím, že jsme dokázali ten zápas dovést do vítězného konce.

Věřil jste ještě ve třetí třetině, že se vám podaří vývoj zápasu otočit?
Věřit musíte pořád. Popravdě jsem se trochu obával, když nám rozhodčí neuznal gól, že nás to trochu srazí. Měl jsem za to, že to opravdu gól byl. Ale to, že jsme se dokázali dostat zpátky do zápasu a otočit jej, nám určitě psychicky pomůže v dalším průběhu soutěže.