3. 10. 2016 Robin Mana

Gól na 2:4 nás potopil, říká kapitán Hlinka

Útočník JAROSLAV HLINKA odehrál po zranění druhé utkání sezony v rámci Tipsport extraligy a narozdíl od pátečního duelu se Zlínem tentokrát poznal hořkost porážky. Oba týmy v nedělním duelu sice vyslaly na branku soupeře stejný počet střel, gólově však Sparta za domácí Kometou jednoznačně zaostala. "Pravdou je, že jsou skutečně v laufu, daří se jim a to vám pak všechno vychází," říká na adresu soupeře sparťanský kapitán.

Jak byste zhodnotil zápas s Kometou?
Hráli moc dobře, mají tam plno zkušených hráčů a na jejich hře je to znát. Vždyť Martin Erat hrál v NHL snad dvanáct let. My jsme se sice chvílemi trochu zvedli, ale tentokrát to nebyl náš den.

Proti Brnu jste odehrál hodně zápasů. Je tohle ta nejsilnější Kometa, kterou pamatujete?
To nevím. Máme za sebou pár kol a teď se určitě sezona nerozhoduje. Mají za sebou perfektní vstup do ročníku, ale sezona bude dlouhá a může přijít cokoli. Víc bych to asi nehodnotil. Platí, že teď hrají dobře.

Jejich první formace exceluje zatím zejména při přesilovkách. Dá se vůbec nějak bránit?
Tak všechno se dá bránit. Musíte být ve správný čas na správném místě. Pravdou ale je, že jsou skutečně v laufu, daří se jim a to vám pak všechno vychází. Puky se k vám odráží a všechno šlape. To jsme v neděli poznali na vlastní kůži.

58 %.
taková byla v duelu s Brnem bilance Jaroslava Hlinky na buly

Za stavu 2:3 to ale přece jen vypadalo, že by ještě šlo se zápasem něco dělat...
Ano, ve druhé třetině jsme se vrátili do zápasu. Měli jsme tam dobré pasáže, ale gól na 2:4 nás zase potopil. No a pak vstup do třetí třetiny. Slepené góly, do kabiny, z kabiny... Asi jsme ještě odpočívali nebo co. Nevím moc, co k tomu říct. Snad jen to, že si k tomu máme co říct v šatně, aby se to už nedělo.

Jak to s vámi vypadá po zdravotní stránce, jste zcela v pořádku?
Já jsem ready, ale musím přiznat, že po pěti týdnech nicnedělání je to trochu složitější. Potřebuju se rozehrát, v mých letech už to není jen tak. Rekonvalescence byla delší, než jsem čekal, a moc jsem nemohl do tréninku.

Poprvé v historii se v jeden den hrál zápas Brna se Spartou v hokeji a ve fotbale. Sledovali jste nějak vaše fotbalové kolegy, nebo jste na to neměli myšlenky?
Kluci v šatně akorát hlásili průběžné výsledky, takže jsme zhruba věděli, jak to vypadá. Ale jinak jsme to nesledovali, soustředili jsme se na náš zápas.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Horák: V závěru nám chyběla obětavost

OLO - SPA 4:3sn - Z Hané vezeme pouze bod

Sparťanská krev už popatnácté

V osmifinále CHL nás čeká Skellefteå