5. 12. 2014 Miroslav Grossmann

Gólman Rastislav Staňa: Vyčítám si třetí gól

Odchytal sedm utkání v řadě. Většinou vítězných. Do branky se postavil i proti Plzni. Po čtvrtém gólu, kterým šla Plzeň poprvé v zápase do vedení, RASTISLAV STAŇA střídal. Nečekal to. „Nechytil jsem trestné střílení a trenéři udělali změnu,“ říkal slovenský brankář po porážce 3:4.

Zápas jste velice dobře rozehráli. Vedli jste po první třetině 2:0. Pak jste polevili?
Nevím. Ale nevyšel nám závěr druhé třetiny. Odflákli jsme přesilovku. Zahráli jsme ji fakt špatně a během tří minut jsme dostali dva góly. To se nesmí stát. Měli jsme hrát jinak.

Zatímco v první části jste měli prostor a dali i dva krásné góly, od druhé části Plzeň přitvrdila. Nepoznamenalo vás to?
První třetina byla hodně rozházená. Hráli jsme hodně přesilovek a oslabení. Ani jedno mužstvo se nedostalo do tempa. První polovina druhé části byla z naší strany dobrá, ale v závěru jsme asi polevili a udělali chyby. Zápas jsme si prohráli vlastními chybami. Soupeři jsme vítězství darovali.

Rastislav Staňa

A plzeňská tvrdší hra na to vliv neměla?
Ne, rozhodit nás to nemohlo. Jsme zvyklí. Mají hráče ze zámoří, hlavně vyhlášeného Hollwega, ale byli jsme na to dobře připraveni. Neměli jsme dostat ty dva rychlé góly na konci druhé třetiny.

Trenér už vám po zápase stihl vyčinit?
Už nám něco vyčítal. Prohráli jsme si zápas vlastními chybami. Obsáhlejší rozbor uděláme zítra. Teď jsou horké hlavy.

Po čtvrtém inkasovaném gólu jste střídal. Proč?
Bylo to rozhodnutí trenérů. Byl jsem překvapený. Ale respektuji jejich rozhodnutí. Nechytil jsem trestné střílení, trenéři udělali změnu. Měl to být třeba impuls pro hráče.

Řekl vám, proč vás vystřídal?
Neřekl. Ale v zápase není čas, abychom si mohli povídat.

Myslíte, že jste mohl nějakou gólovou střelu chytit?
Vyčítám si třetí gól. U toho prvního jsem si myslel, že ho mám. Druhý se chytat nedal. A trestné střílení, to je padesát na padesát.

V poslední době jste odchytal hodně zápasů. Jak jste se cítil?
Potřeboval jsem chytat. Udělat šňůru zápasů a ukázat klukům, že se na mne mohou spolehnout. Dařilo se mi a cítil jsem se dobře. Kdyby nebylo toho konce druhé třetiny, bylo by to jiné.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Pech: Pět bodů neřeším, hlavní je výhra

SPA - MBL 6:2 - Návrat na druhé místo!

Aukce dresů Sparta vzdává #HOLD2020

Dvořák: Skvělý zápas, fanoušci byli úžasní