13. 10. 2007 Lucie Vítková

Góly ode mě všichni očekávají, uvědomuje si Melichárek

Skóre zápasu se Znojemskými Orly otevřel v přesilové hře střelou bez přípravy Tibor Melichárek. Slovenský útočník se prosadil v rudém dresu teprve podruhé, ačkoliv z Trenčína přicházel do Prahy s vizitkou excelentního střelce. Jednatřicetileté křídlo si s vychýlenou muškou hlavu neláme. Věří, že gól do sítě Trvajovy branky mu zvedne sebevědomí a střelecky brzy procitne.
Tibore, z poklidného zápasu jste udělali drama, čím to?
Možná to z tribuny vypadalo na snadný zápas, ale opak byl pravdou. Soupeř hrál dobře a my jsme měli pasáže hry, kdy jsme se nedokázali z vyložených šancí prosadit a mohlo nás to v závěru mrzet. Podržel nás však Tomáš Duba. Měli jsme i trochu štěstí a nakonec jsme důležité vítězství vybojovali.

Přitom se utkání vyvíjelo dobře, dvě přesilovky – dva góly…
Bylo důležité, že jsme je malinko přistřihli hned na začátku. Přeci jen to však chtělo další třetí gól, který by nás definitivně uklidnil a soupeře naopak odrovnal. To se nepodařilo a po kontaktním brance Znojma ještě mohlo být zle.

Vstřelit důležitý třetí, čtvrtý gól se vám nedaří pravidelně…
Chybí nám lehkost v koncovce. Někdy hrajeme spíše na krásu, snažíme se o kombinace do prázdné branky… Chtělo by to být přímočařejší a více střílet na branku. Jenže když vedeme o dvě branky, podvědomě začneme vymýšlet kudrlinky, které nejsou tolik efektivní. Potřebujete se spálit, abyste příště včas soupeře dorazili?
Neustále si opakujeme a také trenéři nám připomínají, ať více střílíme, jsme důrazní v brankovišti a chodíme do gólmana. Někdy nás k tomu přimějí, jindy to nevyjde a my hrajeme spíše na krásu pro diváky. Těžko říct, zda se musíme vyloženě spálit. Každopádně jsme si tohoto nedostatku vědomi a jsem přesvědčen, že až nám poteče do bot, krása půjde stranou na úkor střelby.

Znojmo není v tabulce vysoko, přesto vás na konci dokázalo přehrát…
Hráli jsme s nimi přípravné utkání na konci přípravy, takže jsme věděli o jejich síle. Mají šikovné útočníky, především výborné bruslaře, kteří se dokáží dostat do šance. Nebyli jsme překvapeni jejich hrou, spíše jsme vyprodukovali několik chyb, kterými jsme jim umožnili jít zbytečně do tlaku.

Jak jste sledoval poslední šanci Orlů, která skončila na tyči branky?
S otevřenými ústy (smích)

Skóre zápasu jste v přesilové hře otevřel vy, jak ke gólu došlo?
Zkoušel jsem z první trefit puk k bližší tyči, což se celkem podařilo. Puk se do branky odrazil od vyrážečky gólmana, takže mi pomohlo i trochu štěstí. Dlouho jsem gól nedal, takže tahle trefa mi snad trošku zvedne sebevědomí a začnu více střílet branky.

Berete angažmá ve Spartě jako náplast za nevydařené Rusko?
To už je dávno pryč, nezaobírám se událostmi starými půl roku. Rusko určitě mohlo mít svoje pozitiva, ale také negativa. Stejné je to ve Spartě. Jsem nesmírně rád, že mohu být ve Spartě, což jsme nedávno zhodnotili rovněž s manželkou. Je lepší být ve Spartě, kde převládají jen pozitiva než se plácat někde v Rusku.

Sparta po vás ale určitě bude chtít, abyste plnil úlohu střelce…
Samozřejmě, jsem útočník a přišel jsem do klubu jako střelec. Góly ode mě všichni očekávají, tak snad nějaké na mé konto přibudou.

Co vás na Spartě či Praze tak učarovalo?
V klubu všechno funguje výborně, také kabina je soudržná jako tým. Prahu si s rodinou také užíváme. Bydlíme nad zoologickou zahradou, takže tam chodíme s dcerkou na procházky. Byli jsme také v botanické zahradě, nebo jen tak couráme v parku či na hřiště. Praha je krásná.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparťané ve šlágru kola hostí Kometu

Čtyři hráči prodloužili kontrakt ve Spartě

Kudrna: Machyho sebevědomí půjde nahoru

Machovský: Snažil jsem se splatit důvěru