3. 12. 2013 Jiří Liebreich

Gřegořek: Hradec připomíná Bokrošův Zlín

Teprve podruhé v ligové sezoně se Holešovickým nepodařilo zvítězit na domácím ledě. Hradec Králové si z hlavního města odváží dva body za výhru 2:1 v prodloužení. Příčiny sparťanského neúspěchu hledal PETR GŘEGOŘEK. "Trenér nám říkal, ať jsme trpěliví, bohužel jsme ale soupeře nedostali pod soustavný tlak," bilancuje po utkání.

Čekal vás zajisté obtížný duel proti druhému Hradci, jaké určil trenér Jandač taktické plány do tohoto tuhého utkání?
Taktické plány jsou vždy stejné, chceme vyhrát všechny zápasy. Hradec je sice v tabulce druhý, ten hokej tomu dnes ale příliš neodpovídal. Hrají hodně atypický hokej. Brání ve čtyřech pěti lidech, připomíná mi to Zlín za Ernesta Bokroše. Bohužel jim to přináší výsledky. Dnes jsme se gólově neprosadili, a to ani v přesilovkách.

Petr Gřegořek

Má současný Hradec nějaké výraznější slabiny? V předchozích dvou utkání jste Hradci dali vždy pět branek, o některých tedy trenéři mohli vědět…
Trenér nám říkal, ať jsme hlavně trpěliví. Chtěli jsme je dostat pod soustavný tlak, bohužel jsme se do něj dnes ale nedostali. Nedokázali jsme je tři čtyři střídání uzamknout ve třetině, nic jsme nevytěžili ani z přesilových her. Každý tým má nějaké slabiny. Těžko se mi tento zápas hodnotí, protože z pozice obránce mohu říci, že se člověk ani pořádně nenadře. Pomalu tam není co dělat, kolikrát oni vystřelí dvakrát třikrát za třetinu. Dopředu oni moc nehrají, je to jejich stylem. To jim přináší ovoce.

Ve Zlíně jste ztratili výrazné vedení, v Pardubicích Sparta těsný náskok udržela především díky vašemu obrannému zákroku v poslední minutě. Zdůrazňovali trenéři před zápasem s Hradcem, že by sebemenší ztráta koncentrace mohla býti smrtelnou?
Tyto dva zápasy jsme rozebírali. V obou zápasech jsme vedli, jeden jsme prohráli. Druhé utkání v Pardubicích jsme vyhráli tak tak. Byly to ale jiné dva zápasy. Ve Zlíně jsme hráli první třetinu špatně, paradoxně jsme ji ale vyhráli. V Pardubicích jsme hráli do první inkasované branky výborně. Je pravda, že jsme si to před dnešním střetnutím připomněli.

18:39
Celkový ice-time Petra Gřegořka

V Holešovicích se poprvé prodlužovalo, jaké byly příčiny hradeckého tlaku a následně i vítězného gólu?
Špatně jsme si rozebrali hráče. Ve hře čtyři na čtyři se musí hrát osobní obrana, což jsme si řekli. Když propadne hráč při hře pět na pět, tak je to menší chyba, než ve hře čtyři na čtyři.

Sparta sehrála v osmi dnech čtyři zápasy, nelimitovala tým proti Hradci větší únava?
Myslím, že Hradec měl také více zápasů za poslední dobu, pravděpodobně na tom budeme stejně. Nic tak hrozného to není. Říká se, že se hraje obden. Někdy je ale lepší hrát, než trénovat.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kvapil: Druhé zranění už bylo frustrující

Forman: Ve Spartě chci zůstat dlouho

Permanentky na novou sezonu v prodeji!

Sparta na Spengleru: tituly i hvězdné posily