20. 1. 2013 Jiří Liebreich

Gřegořek: Nájezdníci tu jsou velmi šikovní

P r a h a - Sparťané vítězí i po sedmé v řadě, tentokrát "jen" na nájezdy. Holešovičtí tak ovládli střetnutí, ve kterém byl vzdán hold integrovaným složkám záchranného systému. U dvoubodového zisku byl i PETR GŘEGOŘEK: "I za dva body jsme rádi, výhra se počítá," říká spokojeně.

První třetina se příliš nevydařila, co říkali trenéři v šatně?
Radost neměli. První třetinu jsme prospali, posledních pět sedm minut bylo lepších. Je pravda, že to ale byl těžký zápas. Oni začali zhurta, vycházelo jim hodně herních prvků, soupeř nás přehrával. Možná to bylo i o agresivitě. Ta nám možná v první třetině chyběla. Řekli jsme si, že takhle ne, že musíme hrát trochu jinak.

Petr Gřegořek

Přesilovky se dařily i dnes, i když v nich bylo při gólových situacích hodně přihrávek navíc, čím to, že jste dnes působili tak jistým dojmem?
Přesilovky hraje teď hlavně první lajna. Minulý zápas byl v tomhle směru extrémní, dnes se také dařilo. Ve vyrovnaných zápasech přesilovky rozhodují. Dnes jsme si díky nim pomohli opět.

Co se změnilo před druhou třetinou, ve které jste jasně dominovali?
Začali jsme více bruslit, začali jsme hrát více jako tým. V první třetině jsme hráli spíš na sebe. Když se nedodržuje systém, tak to jde těžko. Řekli jsme si, že se musíme vrátit k naší hře. To se povedlo, nakonec to máme za dva body.

Ve třetí části jste dostali sporný gól, který posuzoval videorozhodčí, sami jste dosáhli taktéž sporné branky, tu ale sudí přezkoumat ani nenechali. Jak jste viděl situaci vy?
Náš gól jsem neviděl. Viděl jsem jen nahození na bránu. Rozhodčí si museli být hodně jistí. Náš inkasovaný gól byl zapříčiněn naší únavou po dlouhé hře v obranné třetině. Podobné góly bruslí se poslední dobou uznávají, pokud se nejedná vyloženě o úmyslné kopnutí. Čekal jsem, že bude branka uznaná.

Nakonec berete dva body díky povedeným nájezdům, jezdil jste někdy v poslední době častěji nájezdy?
Myslím, že je tu tolik šikovných hráčů, že je zbytečné, abych jezdil já. V Karlových Varech jsem párkrát jezdil, loni jsem jel myslím dvakrát a bez úspěchu. Párkrát jsem jel i v Třinci, tady máme ale hodně šikovných jiných hráčů.

×
Odehrané v 16:00 | Muži
HK Soči (RUS)
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Rousek: Za žádnou cenu se nesmíme vzdávat

SOC - SPA 4:3 - Těsná porážka po dramatu

Sukeľ: Moje sebevědomí půjde nahoru

Sparta pořádá 44. ročník turnaje BILLA Cup