13. 1. 2013 Jan Čech (Karlovarský deník)

Gřegořek: Úkol je jasný, šestka je na dosah

V průběhu sezony se obránce PETR GŘEGOŘEK přesunul z Karlových Varů do Sparta. A své první představení v KV Areně v dresu hostí hned okořenil brankou. Ba co víc, byl to gól vítězný. "Moc jsme se neradoval. Nechtěl jsem nějak bouřit emoce v hledišti. Pár lidí na mě pískalo, jen jsem se nad tím pousmál," řekl po vyhraném utkání.

Vypisoval jste nějakou odměnu proti svému bývalému klubu?
To se pokaždé vypisuje, tak to prostě chodí. Něco budu muset hodit do kasy, ale to je standardní ve všech týmech, kde jsem působil.

Co podle vás rozhodlo utkání? Byla to ta důsledná obrana?
Dali jsem dvě branky a domácí žádný. Ne, teď vážně. Z mého pohledu to byl ospalý hokej. Poslední zápasy jsme hráli v hodně velkém tempu, ale tentokrát nic. Ani diváci nic neukázali. Nefandili a jen sledovali, co bude. Když zavzpomínám, tak jsme s Vary hráli daleko lepší utkání proti Spartě a lidi to bavilo. Je to asi tím, že jsme Energii k ničemu nepustili.

Petr Gřegořek

Teď jste to řekl. Doslova jste vynulovali první formaci domácích…
Speciální rozbor jsme si k první pětce nedělali. Všichni kluci jsou šikovní na puku a jsou schopní vstřelit čtyři, pět branek za zápas, když jim to vyjde. Nikdo je nezastaví a nic s nimi neudělá. Tentokrát jim to proti nám nevyšlo a jsme jen za to rádi.

Od doby, co jste odešel do Sparty, si oproti Varům užíváte pohody. Je to tak?
Je, ale začátky také nebyly příjemné. Nebýt Michala Neuvirtha, který třeba měl za zápas padesát zákroků, tak jsme se také topili na konci tabulky. Postupně se nám podařilo odehrát pár utkání, udělat několik dobrých výsledků a sebevědomí se dostavilo. Hra se podstatně zlepšila, ale jak jsem řekl, začátky nebyly tak jednoduché.

Vstřelil jste teprve druhou branku od svého příchodu do Holešovic. O něco málo jste si tak ve Varech polepšil…
O málo jo. Ale je to o tom, že pozice na Spartě je jiná než v Karlových Varech. S trochou nadsázky, když to přeženu, tak jsme hráli, kdy jsme chtěli. Dostávali jsme možnosti v přesilovkách a byli jsme na ledě pořád. Na Spartě je jiná situace. Je zde osm kvalitních obránců a tolik času nedostává nikdo.

Tabulkou jde Sparta nahoru a už si neříká o předkolo play-off, ale přímo o čtvrtfinále. Vidíte to stejně?
Šestka je nadosah, to je pravda. Ale znovu začnu od svého příchodu. První úkol byl jasný. Zachránit se, a to se podařilo. S tím, jak se začalo postupovat, si člověk kladl vyšší a vyšší cíle. Teď je přeci blbost hovořit o záchraně a boji o předkolo. Soustředíme se na první šestku, to je pravda.

A co první čtyřka?
Na tu teď nemyslíme. Soustředíme se na týmy okolo nás a díváme se i pod sebe. Může se stát, že přijde krize, padneme několik zápasů v řadě a hned bude po nadějích.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Konečný & Slavíček: Starší hráči nám pomohli

Kudrna: Kabina mi chybí, těším se zpátky

Machovský: Konkurence nás posouvá dál

Permanentky na novou sezonu v prodeji!