11. 7. 2012 HC Sparta

HC Lev Praha bude hrát v Tipsport Aréně

A K T U A L I Z O V Á N O - Jednání zástupců Sparty a klubu HC Lev Praha v rámci Sportovního Holdingu Praha se posunula k dalšímu dílčímu bodu. Nově vzniklý klub působící v KHL bude hrát své domácí zápasy v holešovické Tipsport Aréně. Další informací je, že do mužstva Lva odchází na zkoušku formou try-out sparťanský útočník Peter Jánský.

Mužstvo HC Lev bude mít v Tipsport Aréně nejen zázemí, ale odehraje tam i všechny domácí zápasy. „Jsou objednány nové mantinely, nový videosystém a nové osvětlení, které je podstatně výkonnější, aby splňovalo reglement KHL. Z toho bude pochopitelně profitovat i Sparta, která bude všechnu technologii využívat v extralize,“ tvrdí Normunds Sejejs, generální manažer HC Lev.

Co se týče sportovní stránky věci, tu bude mít Sejejs na starosti s Josefem Jandačem, který vedl Spartu v minulé sezoně. „Do přípravy se s námi zapojí zhruba pět hráčů Sparty ročníku 1991 a mladší. Pokud budou mít stabilní místo ve Spartě, budou hrát tam. Pokud ne, dostanou šanci se poprat o místo v KHL. Je to dobře pro samotné kluky i český hokej,“ říká Jandač

Zároveň důrazně vyvrací spekulace, které se objevují mezi příznivci slavného českého klubu. „Sparta není farmou Lva. Ani ji nechceme a nebudeme nějak vykrádat. Fanoušci Sparty mohou být klidní,“ tvrdí zkušený kouč. Co se týče útočníka Petera Jánského, ten odchází na zkoušku do kádru Lva formou try-out. Další varianty spolupráce mohou nastat pouze na bázi klasických hostování jako mezi kterýmikoliv jinými kluby. „Sparta je jeden klub, který hraje extraligu, a HC Lev je druhý klub, který hraje KHL. Rozhodně to nebude fungovat tak, že by Lev bral Spartě hráče,“ dodává Sejejs.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Daníček před MS: Porveme se o medaili!

Čtyři sparťané zabojují o MS! Lídr juniorů jede

Vydražte si hrané dresy ze sezony 2023/2024

Řepík: Chtěli jsme finále, ale cíl jsme nesplnili