23. 12. 2006 Lucie Vítková

Hanzlík: Pan Leška si ve Spartě nic nedovolil

Jedním ze čtyř hráčů pražské Sparty, kteří nedohráli vyhrocené utkání ve Zlíně, byl také obránce Jan Hanzlík. Sparťanský srdcař se namíchl v pětapadesáté minutě, když provokace centra Petra Lešky odměnil bodnutím hole. Za svůj počin dostal trest do konce utkání, ovšem před odchodem do šatny stihl ještě svést pěstní souboj s domácím Melenovským.
Sparta odjížděla do Zlína dobře naladěná. V tabulce si držela třetí místo a šestkrát v řadě v základní hrací době neprohrála. Navíc na Zlín se Pražanům dlouhodobě daří. “Strašně jsme chtěli uspět, prodloužit tu sérii a udělat si hezké svátky. Bohužel to ale nevyšlo. Zlín měl i trochu štěstí. Přežili jsme úvodní nápor, i po obdržené brance jsme si věřili. Ještě ve třetí části, když jsme snížili, tak jsme byli odhodláni se o výsledek poprat. Měli jsme i smůlu,“ litoval krátce po střetnutí zadák Sparty Jan Hanzlík.

Utkání se lámalo ale ve druhé části. Sparta dostala možnost přesilové hry a mohla snížit v početní výhodě na rozdíl jediné branky. Namísto toho ale v oslabení inkasovala, když blafákem uspěl Rachůnek. Zhruba v polovině třetí třetiny ještě vykřesal naději Stehlík, ale závěr pokazila nevraživost hráčů na obou stranách. “Stálo nás to mnoho sil a už jsme neměli na to s výsledkem cokoliv udělat. Nedisciplinovanosti můžeme litovat, stála za naším neúspěchem,“ uvědomuje si mladoboleslavský rodák.

Potyčky odstartovaly krátce po brance Pražanů. V obranné třetině domácích vypálil Petr Ton a krátce na to začal zběsile po kluzišti honit Lešku, který jej málem udeřil loktem do obličeje. “Kdyby Petr Ton neuhnul, tak mu pan Leška urazí hlavu. Nelíbí se mi zákroky, kdy pan Leška nadává, píchá a seká za zády sudího a jakmile se nikdo ožene, buď utíká seč mu nohy stačí a nebo se před zraky sudího svalí k zemi. To k hokeji nepatří a my hrajeme hokej,“ zlobil se čtyřiadvacetiletý obránce.

O pět minut později rvačka pokračovala. Tentokrát byl jedním z hlavních aktérů sám Hanzlík. Na koho vyletěl? Znovu hostujícího hráče rozparádil subtilní zlínský centr Leška. “Hráli jsme ve třech. Před brankou to bylo trošku na ostří nože a pan Leška mi opakovaně šel loktem do obličeje. Trochu jsem se namíchl a píchl ho holí. Samozřejmě se mu nic nestalo, ale okamžitě si lehnul na zem. Hned jak rozhodčí zvedl ruku, vyskočil zase na nohy a ještě se vysmíval. Pak už moc nevím, měl jsem mlhavo před očima. Nešlo o nic závažného, jen se to začalo trochu mlít,“ vrací se k incidentu po kterém s trestem do konce zápasu odešli do šatny hned čtyři hráči.

Hanzlík působí ve Spartě řadu let, v útrobách holešovické haly se rok potkával právě s Leškou, který ve velkoklubu jednu sezónu působil. “Ve Spartě si nic nedovolil, Sparta je specifická. Kdyby si toto zkusil u nás, ihned ho utneme my hráči sami. Tady za ním stojí celý Zlín, dovoluje si úplně cokoliv. Nebudu se divit, až ho někdo popadne a zahodí ho do šesté řady. Koleduje si o to,“ s klidným hlasem pokračuje sparťanský srdcař.

Podobně jako Petr Ton si dlouhovlasý zadák myslí, že incidenty ze Zlína budou mít dohru také na ledě pražské T-Mobile Areny. Žádné velké odvety ale mužstvo nechystá. “Všechno bude v duchu fair-play. Nebudeme se bránit kontaktům, budeme dohrávat souboje. Žádné Leškovy zákeřnosti nepoužijeme, ale bude to mít těžké,“ myslí si dvojnásobný mistr republiky.

Vánoční atmosféra se na stadiónu Luďka Čajky v mžiku rozplynula, hokejisté si ani v následujících dnech svátků příliš neužijí. Čeká je perný program. “V sobotu ještě trénujeme, pak máme na Štědrý den volno a pětadvacátého jdeme opět na led. Musíme se připravit na zápas s Plzní. Půjde vyloženě o krátký odpočinek. Jedna slivovička zdravotní, salát, řízek a jedeme znovu dál,“ popisuje program mužstva v následujících dnech Jan Hanzlík a závěrem dodává: “Svátky mi ale ve Zlíně trošku zhořkly.“

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Příprava pokračuje, Spartu čeká derby!

Šmerha: Fanoušci byli skvělí, užili jsme si to!

SPA - KVA 2:3sn - Po boji prohra v nájezdech

Vstupenky na přípravné zápasy v prodeji!