26. 8. 2012 Tereza Velikovská

Hanzlík: Pátek byl průšvih, teď jsme to napravili

L i t o m ě ř i c e - Krásnou souhrou s Petrem Tenkrátem nastartoval v polovině druhé třetiny sparťanský obrat, který vedl až k vítězství nad švédským Linköpingem. Obránce JAN HANZLÍK si tentokrát kromě defenzivní činnosti i zaútočil a byla z toho důležitá branka.

Po dvou prohrách jste dokázali vyhrát na litoměřickém ledě, který je pro Spartu v European Trophy brán jako domácí. Dělal vám zpočátku problémy?
První zápas s Litoměřicemi byl náš teprve druhý zápas a nejeli jsme v plné sestavě, takže to byla spíš taková zkouška. V pátek nám zápas hrubě nevyšel, zaplaťpánbůh, že se nám to stalo teď v přípravě, ale tak, jako v pátek, prostě hrát nemůžeme. Jinak se stadionem nemáme problém, je tu parádní servis a led, přišli i diváci.

Po finském miniturné jste měli na programu švédský víkend. Jak by vyznělo po dvou zápasech ze soupeři z každé země nějaké srovnání těchto dvou stylů hokeje?
Záleží samozřejmě i na tom, jestli je to doma nebo venku. Ve Finsku hodně lítají a jdou do těla. Švédové bruslí také, ale ne tolik. Hrají techničtější hokej než Finové, ti jsou naopak důraznější.

Jan Hanzlík

Podle výsledků to vypadá, že vám víc vyhovoval finský styl hokeje...
Podle výsledků asi ano. Ale v pátek jsme hráli opradu špatně, mohlo to být jiné. Hrajeme jiný hokej než Švédové a Finové, spíš zabezpečenou obranu a střední pásmo. Oni takový systém vůbec nemají, takže je to u Finů i Švédů podobné.

Váš dnešní vyrovnávací gól, který nastartoval sparťanský obrat, padl po krásné souhře s Petrem Tenkrátem, věděl, že číháte nehlídaný na kruhu?
Věděl, zvednul hlavu, počkal a parádně mi to dal. Není to secvičené, ale naučil nás to Pepa Jandač loni, že hrajeme ve čtyřech dopředu i bekem.

Jak si tým užívá letošní účast v European Trophy? Loni se vám příliš nevydařila, letos naopak zatím jedete na postup...
Možnost postupu zatím moc nesledujeme, ale je to rozhodně výborná příprava. Když soutěž před lety začínala, tak jsme z toho byli trošičku otrávení, ale teď je systém výborný, když je tým víkend ve Finsku a potom víkend tady. Je to rozhodně lepší, než hrát s první ligou, přecejen je to všechno rychlejší, můžeme si vyzkoušet oslabení i přesilovky.

Jak zatím probíhá sehrávání v nové sestavě?
Teď už si to sedlo. Od Bratislavy a od Finska jsme najeli na trénink přesilovek a oslabení, sestava se dává dohromady. Myslím, že některé pětky už jsou hotové, zatím to vypadá dobře. Až odstartujeme, tak uvidíme.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest