17. 11. 2011 Tereza Velikovská

Hanzlík: Unavení jsme nebyli, navíc nás vyhecovali diváci

P r a h a - Utkání se Zlínem nebylo pro obránce Jana Hanzlíka úplně šťastné, v prodloužení chyboval a z následné šance padl vítězný gól Zlína. Hlavní příčinou toho, že se Holešovičtí nemohli až do 54. minuty prosadit, byla podle něj dobrá hra Zlína ve středním pásmu.

V prvních patnácti minutách jste Zlín jasně přehrávali. V závěru první třetiny se mu ale podařilo vstřelit náhodný gól a dostat se do hry…
Přesně jsme věděli, že Zlín hraje výborně ve středním pásmu, a že to bude těžké, když dostaneme první gól. Zlín umí dobře bránit. První třetinu jsme měli velké šance, ale bohužel se nám je nepodařilo proměnit. Ani já, ani Petr Ton jsme nedali, bylo tam i břevno. Kdybychom dali první gól nebo dřív srovnali, tak by to bylo úplně jiné utkání.

Obránci včetně vás se snažili hodně střílet, nabudila vás střelecky vaše trefa v Karlových Varech?
Říkali jsme si, že čtvrtý obránce bude vždycky podporovat útok. Zlín hraje střední pásmo, takže do něj musíme jezdit ve čtyřech. Hráli jsme dobrý hokej, mojí vlastní chybou v prodloužení jsme bohužel prohráli.

JAN HANZLÍK

Co se před gólem Zlína přesně stalo?
Vzal jsem si za bránou puk a chtěl jsem založit útok, ale najednou na mě vylítnul zlínský hráč. Chtěl jsem to odpálit, ale on mi to nějak chytil, ani nevím, jak.

Zlín váš útok ve druhé a třetí třetině dobře eliminoval, chyběly vyložené šance…
Měli jsme víc chodit do hráčů, abychom měli víc přesilovek, protože v těch jsme šance měli. Oni takhle hrají už deset let a hrají to výborně. Těžko se k nim přes střední pásmo dostává.

Pomáhali vám diváci, kterých přišlo přes sedm tisíc?
Byli výborní. Snad lidé viděli, že jsme všichni hráli naplno. Doufám, že se to lidem líbilo.

Jeden bod je při vaší současné formě zřejmě zklamání, že?
Samozřejmě jsme chtěli tři, nebo alespoň dva. Na druhou stranu, je to bod, kdyby to tam nespadlo, tak jsme nezískali žádný. Každý bod bereme, i když jsme měli mít tři.

Nyní vás čeká série tří zápasů na ledě soupeře…
Nerozlišujeme, jestli hrajeme doma nebo venku. Jedeme ale do Třince, kam je dlouhá cesta. Potřebujeme bodovat, hrát zezadu, abychom z nich urvali co nejvíc bodů.

Jste jedním z pamětníků předloňského vypjatého zápasu ve Zlíně, kde byl rozdán rekordní počet trestných minut. Patří Zlín mezi vaše neoblíbené soupeře?
Ve Zlíně mám pár fanoušků, kteří na mě sprostě pokřikují a hází všelijaké předměty, ale na druhou stranu mě to nabudí. Takže to pro mě není nějaký speciální soupeř.

Kvůli čtvrteční předehrávce jste hráli dva zápasy ve dvou dnech, což je v základní části neobvyklé, cítili jste únavu?
Já osobně jsem to cítil ráno na rozbruslení, ale v zápase jsme pak kupodivu měli lehké nohy a lítali jsme. Myslím, že s tím nemáme problémy, navíc nás vyhecovali i diváci. I zápas byl takový nahoru dolů, takže to bylo dobré.

×
Odehrané 16:00 | Muži
HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Řepík: Musíme se rapidně zlepšit

SPA - LIT 2:3sn - Po nájezdech bereme bod

Leo Gudas: Radka bych ve Spartě viděl rád

Mistři 2007 - II. díl: Co dělají šampioni?