15. 2. 2012 Robin Mana

Hanzlík: V prodloužení jsme byli lehkovážní

Obránce Jan Hanzlík se vrátil po dlouhé pauze zaviněné zraněním zpět do sestavy Sparty. Ani on ale nedokázal zabránit tomu, aby si Zlínští odvezli z Prahy cenné vítězství za dva body.

Návrat po zranění jste si určitě představoval jinak. Mohlo to dnes dopadnout lépe…
Určitě jsme dnes měli vyhrát. Ale za sebe jsem rád, že jsem zase po dlouhé době mohl nastoupit a přežil jsem zápas ve zdraví.

Utkání bylo zejména ve druhé třetině pro obránce hodně náročné. Hráli jste několikrát ve čtyřech a poté i ve třech…
Bylo to hodně vyhecované a my jsme se nechávali zbytečně vylučovat. To nás asi stálo zápas.

Zlínu se v posledních zápasech na Spartě nebývale daří. Z šesti zápasů je to již popáte co si odváží vítězství. Čím to je?
Abych pravdu řekl ani nevím, že se jim tady tak daří. V kabině tyto statistiky nijak zvlášť nesledujeme. Zlín ale hraje výborně ve středním pásmu a proti nim je potřeba dát první gól. Od toho se všechno odvíjí, jak nedáme první branku, strašně špatně se nám jejich obrana zdolává.

Jan Hanzlík

Spartě se v posledních zápasech nedaří dávat branky. To není zrovna ideální ve chvíli kdy vrcholí základní část a blíží se play-off.
Máte pravdu. Na druhou stranu sezóna je hodně dlouhá a aniž bych chtěl tvrdit, že teď již o nic nejde, pokud je někdy čas zkoušet různé herní varianty, tak je to právě teď. Možná, že se nám teď úplně střelecky nedaří, ale třeba ve třetí třetině jsme předvedli podle mě skvělý hokej, bojovali jsme do poslední chvíle a dokázali vyrovnat. Tomáš Pöpperle snad neměl jediný zákrok, to jsem snad ještě v hokeji nezažil. Fanouškům se to muselo líbit.

V prodloužení byl ale aktivnější Zlín.
Vyrovnávající gól nás hodně nakopl. Chtěli jsme to strhnout na naší stranu a v obraně jsme si počínali příliš lehkovážně. Oni umí hrát na brejky a vyšlo jim to.

Čekají vás teď poslední čtyři zápasy a potom dlouhá pauza během které se bude hrát předkolo, které se vás netýka. Může to být před play-off určitá nepříjemnost?
Tak ideální to není. Soupeř z předkola přijede rozehraný, a to pro nás musí být varování. Chceme se hodně soustředit na první domácí zápas a nepřipustit žádné komplikace.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta míří do Varů, naskočí znovu Přibyl?

Rezervace míst na zápasy se Zlínem a Rögle

Dvořáček: Příbův příběh je neuvěřitelný, klobouk dolů!

SPA – LIB 4:1 – Přibylův vítězný návrat!