23. 8. 2006 Lucie Vítková

Hanzlík chuť do hokeje vyjádřil střelecky

Obránce Jan Hanzlík týden laboroval s nataženými třísly, které si poranil v přípravném utkání s Chimikem. Po krátkém odpočinku naskočil hladový do zápasu s Třincem a hned se uvedl brankou. Po nacvičeném signálu s Petrem Tonem otevíral v Roudnici nad Labem gólový účet zápasu a nasměroval tak Spartu k vítězství.
Během druhé třetiny přípravného utkání s Chimikem Mytišči odkulhal Jan Hanzlík do kabiny. Do zápasu se již nevrátil a Pražanům chyběl rovněž v následujících dvou střetnutích. “Natáhl jsem si tříslo, ale nic vážného to není,“ řekl po duelu nejproduktivnější bek po základní části loňského ročníku. Odpočíval týden a poté se sám rozhodl, že to v Roudnici nad Labem znovu zkusí. “Zahrál jsem si dvě třetiny, v pátek už budu zcela v pořádku. Chtěl jsem už hrát, liga se blíží kvapíkovým tempem,“ svěřoval se mladý bek.

Přestože jde teprve o přípravu, nechce spolehlivý hokejista mezi mantinely chybět. Je si totiž vědom, že extraliga ťuká na dveře a příprava mužstva na obhajobu cenného poháru finišuje. “Nejsem zdráv na sto procent, ale chci být s klukama. Nacvičujeme různé akce a signály, pětky se znovu sehrávají…,“ vysvětluje mladoboleslavský rodák rychlý návrat na kluziště.

Návrat po týdnu se Hanzlíkovi povedl na výbornou. V osmé minutě utkání hrála Sparta přesilovou hru, když se k puku dostal právě Hanzlík a poslal Holešovické do vedení. “Byl to nacvičený signál, který pravidelně s Petrem Tonem zkoušíme. Párkrát nám to už vyšlo, ale já jsem dřevák a většinou mi to nevyjde. Dneska to ale udělal Petr výborně, měl jsem snadnou práci,“ chválil svého spoluhráče čtyřiadvacetiletý hokejista.

I po vstřelené brance hrála Sparta aktivně a na ledě dominovala. Potvrdila tak vzrůstající formu a předvedla zaplněným ochozům v Roudnici nad Labem kvalitní podívanou. “Hrál se rychlý hokej s dobrým nasazením, myslím, že se musel divákům opravdu líbit. Jezdilo se nahoru – dolů, což mě trochu mrzí, že jsme to chvílemi až příliš v obraně otevírali. Ale je to stále jen příprava, jde spíše o to, abychom získali fyzický fond a dostali se do zápasového tempa,“ prozrazuje bývalý mládežnický reprezentant jediný nedostatek domácích v duelu se Slezany.

Sparta si tak po výhře 3:1 připsala na své konto čtvrté vítězství v řadě, z toho teprve první nad extraligovým celkem. S Budějovicemi Pražané remizovali, s Libercem v domácí T-Mobile Areně těsně prohráli. “To jsem ani nevěděl, my to tolik nevnímáme. S Budějovicemi to byl první zápas, jen jsme se oťukávali. S Libercem to naopak byl výborný zápas, doposud jediný soupeř, který nás opravdu prověřil. Předvedli jsme ovšem dobrý výkon a nevzdali jsme se. Říkám, stále je to příprava a prvotní je se na sezónu dobře připravit a nezranit se. Přesto jsem za vítězství rád,“ usmívá se sympatický blonďák.

V zápase se Hanzlík vrátil ke svému parťákovi z loňské sezóny. Trenér Výborný v přípravném období obranné dvojice hodně točil, ale v Roudnici se vrátil k původnímu složení. Hanzlík tedy přeskakoval hrazení tradičně s Vykoukalem. “Určitě jsem rád, že mě s Jirkou trenéři nechali. Víceméně všechny útoky i obrany zůstaly ve stejném složení jako loňský rok, což mi vyhovuje. Raději hraji s jedním parťákem, než když se každý zápas točíme,“ přiznal na závěr.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Příprava pokračuje, Spartu čeká derby!

Šmerha: Fanoušci byli skvělí, užili jsme si to!

SPA - KVA 2:3sn - Po boji prohra v nájezdech

Vstupenky na přípravné zápasy v prodeji!