7. 11. 2021 Daniel Ryl

Hašek: Výhra před pauzou je velká vzpruha

Neúspěšná série skončila vítězstvím na ledě Komety, o kterém rozhodl svou první extraligovou brankou útočník PETR HAŠEK. Mladý centr úspěšně tečoval nahození Michala Moravčíka, čímž zareagoval na vyrovnání soupeře. "Bylo důležité, že jsme se po vyrovnání nesesypali. Z gólu mám obrovskou radost," přiznal po vítězství na jihu Moravy.

Konečně jsi vítěznou trefou prolomil čekání na gól, ulevilo se ti?
Mám velkou radost. Ale hlavně mám velkou radost z týmového výkonu. Zlomili jsme sérii po osmi porážkách, což je pro nás před repre pauzou velká vzpruha. Musíme si odpočinout, zabrat a vrátit se ještě silnější.

Vy jste celé utkání hodně napadali, z čehož vzešel i tvůj gól. Byl to záměr?
Říkali jsme si, že se budeme rvát do branky, Mora to hezky nahodil a podařilo se mi puk tečovat. Z gólu mám obrovskou radost, doufám, že jich bude přibývat.

Bylo klíčové, že jste dokázali zareagovat na vyrovnání Komety?
Bylo důležité, že jsme se po vyrovnání nesesypali. Podařilo se nám rychle odskočit, byli jsme na koni a hráli jednoduchý hokej, což byl náš cíl.

Z pozice mladého hráče je série osmi porážek také nepříjemná, ale zároveň velmi cenná zkušenost, že ano?
Určitě! Do budoucí kariéry je to velmi cenná zkušenost. Na psychiku je taková série hodně náročná, protože je důležité se z toho nesesypat, jít od zápasu k zápasu a zlomí se to.

Je to na psychiku náročnější, když víš, že jako mladší hráč hraješ dobře, ale trenéři tě musí často posadit vzhledem k průběhu zápasů a dávat prostor zkušenějším?
To je samozřejmé. My nejsme ti, kdo mají rozhodovat zápas, od toho máme zkušenější kluky. Jsem rád, že se jim daří. My děláme, co můžeme, snažíme se pomáhat týmu a vybojovat jim přesilovky.

Čerstvě jsi vylezl z juniorské kategorie, kde je oproti juniorce největší rozdíl?
V dovednostech. Nemyslím si, že je extraliga o tolik rychlejší, ale kluci jsou technicky absolutně jinde, takže je potřeba hrát poctivě a jednoduše.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mladá krev v áčku: debuty i nové smlouvy

Hyka: Přípravu jsem měl intenzivnější než loni

Termíny extraligy: začneme proti Ocelářům

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší