8. 9. 2020 Petr Pavlík

Hašek: Zahrát si v áčku bylo skvělé

V uplynulé sezoně patřil mezi hlavní lídry v juniorské kategorii, i proto se brzy vyšvihl mezi nejlepší. Útočník PETR HAŠEK v létě přestoupil do Sparty, za níž nastoupil ke dvěma duelům v rámci Generali Česká Cupu. „Jsem moc rád, že trenéři ve mně věřili a dali mi šanci. Vím, že mám stále na čem pracovat,“ přiznává.

Nabídka Sparty? Chtěl jsem nový impuls

V létě jsi zamířil z Kladna zpět do Sparty. Proč ses rozhodl pro změnu?
Chtěl jsem nový impuls. Nabídka ze Sparty přišla nečekaně, ale moc mě potěšila. Navíc už jsem tady jednou hrál jako mladší, takže místní prostředí trochu znám.

Jak vzpomínáš na své zdejší působení v osmé třídě?
Prostředí se tu moc nezměnilo, což byla velká výhoda. Alespoň jsem se na stadionu hned orientoval. (usmívá se).

Co tě oslovilo při jednání se Spartou?
Jednoznačně celkový přístup, upřímné jednání a vidina šance zahrát si za A-tým v extralize. Nemusel jsem se dlouho rozhodovat, jelikož vím, že Sparta je top klub u nás v Česku.

Kdo ti ze začátku v novém působišti nejvíce pomohl?
Určitě Kuba Prchal, který mi ukazoval, jak to na Spartě chodí. Hodně mi radil. Myslím si, že všichni kluci v týmu mě přijali velmi dobře.

V uplynulých týdnech jsi naskočil za A-tým Sparty. Jak ses cítil?
První zápas jsem hrál teprve po třech dnech strávených na ledě. Z mého pohledu to nebylo až tak ideální, ale druhý zápas jsem se cítil podstatně lépe. Oba duely jsem si moc užil.

55
Tolik bodů si připsal útočník Petr Hašek za kladenskou juniorku v uplynulé sezoně.

Nebyl jsi překvapený, že přišla šance takhle brzy?
Věděl jsem, že trenéři na začátku herní přípravy dají příležitost mladším klukům. Byl jsem rád, že šance přišla hned v prvním zápase.

V zápasech hrálo více mládežníků. Pomohlo ti to?
Samozřejmě. Když mám vedle sebe stejně staré kluky, hned jsem o něco více jistější. Na druhou stranu hrát po boku starších, zkušenějších hráčů, má také své plus, protože se od nich můžu naučit spoustu věcí.

Byl jsi spokojen s prostorem, jaký ti trenéři dali?
Ano, moc. Jsem moc rád, že trenéři ve mně věřili a dali mi šanci. Vím, že mám stále na čem pracovat.

Bude těžké si přenést formu z kladenské juniorky?
Chci být prospěšný všude, ať už budu hrát kdekoliv. Budu se snažit na sto procent.

Kam chodíš do školy a kde bydlíš?
Studuji dálkově čtvrtým rokem na gymnáziu v Berouně, ale v současné chvíli bydlím a hraju v Litoměřicích, kam mě vedení Sparty poslalo na hostování.

Jakou máte domluvu?
V Litoměřicích bojuju o místo v sestavě, doufám, že zde odehraju co největší porci zápasů. V týmu máme velkou konkurenci, každý se chce vytáhnout nahoru. Musím ze sebe vydat jen to nejlepší, abych trenérům dokázal, že si své místo v základní sestavě zasloužím. Teprve pak můžu přemýšlet o dalších startech za Spartu.

S kým jsi absolvoval letní přípravu? Jak moc byla náročná?
Dva týdny jsem strávil na Spartě a zbytek přípravy už v Litoměřicích. Příprava byla velmi náročná, ale vím, že k hokeji neodmyslitelně patří a bez ní by to zkrátka nešlo. Doufám, že jsem dobře potrénoval a nabral dostatek sil na novou sezonu.

Věříš, že ti Sparta, případně angažmá v Chance lize, pomůže dostat se hokejově dál?
Určitě. Přechod z mládeže mezi dospělé nikdy nebyl lehký, pro hráče se jedná o jeden z nejtěžších kroků v hokejové kariéře. Věřím, že si rychle zvyknu a budu úspěšný.

V první lize se mladíci mohou dostatečně rozehrát...
Jsem rád, že týmy dávají mladým hráčům takový prostor, protože jedině tak se můžeme dobře připravit na dospělý hokej. Je super, že nám pomáhají, aby byl pro nás přechod co nejlehčí.

Ve svém hokejovém životopisu máš z uplynulé sezony zapsané dva duely za Sokolov.
Byla to parádní zkušenost, která mi do budoucna určitě pomůže. V Sokolově je skvělá parta kluků, chvíle strávené v týmu jsem si moc užil.

Co je pro tebe v hokeji největší priorita?
Asi jako každý hráč nerad prohrávám. (směje se). Rád střílím góly, vždycky z nich mám velkou radost.