1. 2. 2005 Vojtěch Gibiš

Havlát nastoupí již proti Slavii!

Na dnešní tiskové konferenci oznámil trenér Slavomír Lener, že se nová posila Martin Havlát zapojí do hry již dnes v pražském derby. Návrat do sestavy hlásí další hráč NHL – dlouhodobě zraněný obránce Josef Melichar.
V úvodu tiskové konference představil ředitel Sparty Luboš Koželuh nového významného sponzora Sparty, společnost HI-TEC. „Jedná se o silné spojení dvou významných partnerů,“ uvedl před podpisem smlouvy Luboš Koželuh. Dále se sparťanský ředitel vyjádřil o probíhající sezóně a situaci okolo posilování týmu. “Spolu s trenéry považujeme sezónu za dobrou, tým má svou sílu. Nemysleli jsme proto na další posilování kádru. Chtěli jsme mužstvo doplnit maximálně o jednoho hráče, jenž by Spartě výrazně pomohl. Během minulého týdne jsme vstoupili do jednání s Martinem Havlátem a Znojmem. Vše se nakonec povedlo, a my jsme rádi, že je Martin tady,“ prozradil Luboš Koželuh.

Martin Havlát v posledních dnech pouze se Znojmem trénoval, neboť Dynamo Moskva dlouho zadržovalo hráčovu transferkartu. “Včera jsme již byli my i samotný Martin Havlát trochu nervózní. Naštěstí ve čtyři odpoledne se transferkarta objevila ve faxu.“

¨ K nové posile se vyjádřil i trenér Sparty Slavomír Lener. “Chtěli jsme hráče jenž má ke Spartě nějaký vztah. A to Martin má, odehrál tu začátek loňské sezóny. Martin tu tehdy předváděl skvělý hokej, stejně jako letos na Světovém Poháru. Tam patřil s Davidem Výborným k našim nejlepším hráčům. Příchod Martina do Sparty nám dává prostor zkoušet nové složení útočných řad,“ říká devětačtyřicetiletý trenér.

Ke svému příchodu se vyjádřil i samotný Martin Havlát. “Jsem ve Spartě, protože o mě projevila zájem. Dalším důvodem bylo, že už jsem tu loni hrál. Navíc mi Sparta pomohla v jednání s Dynamem Moskva. Chci tu hrát co nejdéle hokej, a dobře se připravit na Mistrovství světa. A Sparta má tým jenž má na to vyhrát ligový titul,“ stručně okomentoval útočník Ottawy Senators.

Trenér Sparty Slavomír Lener se vyjádřil i k odchodu Jindřicha Kotrly do Litvínova. “Máme široký kádr, i bez Kotrly čtrnáct útočníků. Dalším důvodem byly finance. Potřebovali jsme finančně odlehčit rozpočtu. Jindra by tu nedostal tolik příležitostí, kolik si zaslouží. V Litvínově je doma, tam mu umožní pravidelně hrát. Kotrla ale zůstává hráčem Sparty, a na příští sezónu se vrátí,“ uzavřel hlavní trenér Sparty.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Pech: Věříme, že se bude hokej hrát dál

LIB - SPA 3:2 - Prohra po bitvě

Chlapík: Sparta byla jediná volba!

Posila z NHL! Spartě vypomůže Filip Chlapík