7. 12. 2014 Tereza Velikovská

Hlaváč: Rád jsem si za Spartu zase zahrál

V utkání na ledě Hradce Králové naskočil za Spartu v rámci střídavého startu z prvoligového Kladna JAN HLAVÁČ, sparťanský odchovanec a držitel mistrovského titulu z roku 2007. Ve sparťanském dresu se objevil poprvé od podzimu 2010, a znovu se tak potkal v jednom týmu se svým parťákem Jaroslavem Hlinkou. „Bylo to hezké se opět shledat, odehráli jsme spolu spoustu krásných zápasů. Jsem moc rád, že jsem si zase mohl za Spartu zahrát,“ těšilo osmatřicetiletého forvarda.

Ten naskočil za Spartu naposledy v úvodu sezony 2010/2011, kdy odehrál devět zápasů před svým návratem do švédského Linköpingu. „Už je to trošku déle, co jsem sparťanský dres oblékl naposledy. Jsem rád, že jsem si v něm mohl zase zahrát,“ usmíval se po výhře 3:2 v prodloužení, kterou sparťané nakonec urvali poté, co soupeř dotáhl dvougólové manko. „Vím, že Sparta s tím má určité problémy, že ztratila několikrát vedení, a tentokrát se to skoro opakovalo. Potom jsme se ale vrátili do hry a v prodloužení se k nám přiklonilo štěstí, když to tam Jarda Hlinka nějak propasíroval. Takže myslím, že celkově spokojenost,“ hodnotil.

Právě s Hlinkou tvořili jeden čas nerozlučnou dvojici, která si spolu zahrála v dresu Sparty i Linköpingu. I v Hradci zpočátku nastupovali spolu v prvním útoku, poté ale kouč Jandač sestavu pozměnil. „Hráli jsme spolu jen první třetinu, pak se to proházelo. Bylo to hezké se zase shledat, odehráli jsme spolu spoustu krásných zápasů. Byl jsem rád, že jsme si spolu mohli aspoň chviličku zahrát. Už jsme si povídali v autobuse cestou sem a ještě budeme určitě vzpomínat cestou zpátky ze zápasu,“ smál se bezprostředně po utkání.

To bylo zatím ve Spartě jediným, Hlaváč se totiž vrací zpět za rodinou do Ameriky. „V úterý ráno letím, takže zítra ještě stihnu zápas Kladna, se kterým jedeme do Chomutova,“ vysvětluje. „Manažer Patrik Martinec mi zavolal, že je nemocný Tomáš Rolinek, jestli bych si nezahrál. Pro mě každý zápas dobrý, protože teď dlouho nebudu hrát. Sice mám teď tři zápasy ve třech dnech, ale potom už mi hokej bude chybět. Takže jsem moc rád, že jsem si mohl zahrát,“ těšilo ho. A co bude dál? „Nevím, ale doufám, že se budu moct v lednu vrátit. Kam, na to je teď ještě brzo.“

Ani v zámoří, ani při své výpomoci Kladnu v první lize Hlaváč nezapomínal Spartu sledovat. „Výsledky sleduju, hrají dobře a jsou pořád nahoře. Mají velkou sílu a hodně talentovaných kluků. Nemám o ně strach,“ říká. Z hráčů, se kterými se v neděli potkal na ledě, vyzdvihl zejména jednoho. „Všichni vědí o mladém Martinu Réwayovi, ten to má od pánaboha. Když na sobě bude pracovat, tak má před sebou velkou budoucnost. Hned v prvním střídání mi to krásně nahrál, já tam někoho trefil do nohy. Je vidět, že už takhle mladý má přehled,“ pochválil devatenáctiletého útočníka.