12. 1. 2007 Lukáš Rejmon

Hlavně se z toho nesmíme posadit na zadek

Hráči úřadujícího českého mistra prohráli ve svém prvním vystoupení na turnaji ECC se slovenskou Žilinou 2:4, i přestože byl poměr střel na konci utkání 52:14! ve prospěch hráčů s rudým S na prsou. Příčiny porážky hledal obránce Jiří Vykoukal.
Jak bys zhodnotil váš dnešní výkon?
Určitě jsme nehráli dobře, myslím, že jsme to opravdu v hlavách podcenili a vymstilo se nám to přesně tak, jak se to vymstí pokaždé. Žilina hrála dneska srdcem, z minima vytěžila maximum a asi zaslouženě vyhrála.
Překvapil vás něčím dnešní soupeř?
Ani ne, hráli dobře, bojovali, skákali do střel a my jsme na to bohužel nestačili zareagovat.
Dneska jsi byl u prvních dvou branek, hlavně ta druhá byla dost smolná. Sjeli jste se s Richardem Stehlíkem oba za brankou a pak nestačili reagovat na vzniklé přečíslení před Tomášem Dubou. Bylo to hlavně tou ne úplně stoprocentní koncentrací?
Tam to vzniklo spíše z jiného důvodu. Já jsem byl strašně dlouho na ledě, skoro dvě minuty, třikrát jsme ztratili puk na modré čáře, díky tomu se to neustále vracelo před bránu a ta síla a pozornost tudíž už byla hodně omezená. U takovýchto situací je třeba hledat chybu už vepředu, tam to všechno často začíná. Ale není to otázka jen dnešního utkání. Nemělo by se neustále ukazovat, že beci nebo brankář udělali chybu, ale také poukázat, že řada takovýchto situací vzniká už třeba v útočném pásmu soupeře.
Jestli dobře počítám, tak Hämeenlinnu byste museli porazit o 5 branek. Je to podle tebe při její síle vůbec reálné?
Nevím, v hokeji je všechno možné, uvidíme, co se s tím bude dát zítra dělat.
Myslíte ještě vůbec na postup do finále nebo si budete hlavně chtít napravit reputaci?
Hlavně budeme pořádně hrát a uvidíme, co se stane.
Napadlo tě jaké ohlasy tahle prohra bude mít doma?
Někteří lidé budou nadávat, jiní budou strašně rádi. My jsme prostě prohráli, teď už s tím nic neuděláme. Hlavně se z toho nesmíme posadit na zadek. Je to sport a k němu, stejně tak jako k životu, porážky prostě patří.
Vzal si už někdo slovo v kabině?
Tam nemá cenu něco říkat. Každý přesně ví, co jsme udělali špatně a kde jsme ten zápas dneska prohráli.
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Horák: V závěru nám chyběla obětavost

OLO - SPA 4:3sn - Z Hané vezeme pouze bod

Sparťanská krev už popatnácté

V osmifinále CHL nás čeká Skellefteå