13. 3. 2018 HC Sparta

Hlinka: Naše špatná produktivita byla problém

Ani jemu, ani jeho spoluhráčům se v sezoně nedařilo tak, jak by si společně představovali. Sparta uzavřela základní část na desátém místě a v předkole play off vypadla po třech zápasech s Libercem. JAROSLAV HLINKA prožil nejméně úspěšnou sezonu své kariéry. „Z mé strany to bohužel nebylo po celou sezonu ideální,“ dobře ví jedenačtyřicetiletý útočník.

Po vypadnutí v předkole play off nelze hodnotit sezonu jinak než jako neúspěšnou. Souhlasíte?
Jasně. Jinak to ani hodnotit nelze, než že sezona byla neúspěšná. Sparta je klub, který patří na jiná místa v extraligové tabulce, a nám se bohužel za celou sezonu nedařilo dostat aspoň do první čtyřky, kam patříme.

Po vítězství nad Mladou Boleslaví v posledním domácím zápase jste oslavovali s fanoušky postup do předkola, což ale příliš nekorespondovalo s cíli, které jste pro sezonu měli…
Určitě ne. V situaci, do níž jsme se dostali, se nám podařilo uhrát předkolo. Ale to měla být jen přestupní stanice, abychom se dostali do čtvrtfinále, kam jsme si měli vybojovat postup hned a ne uhrávat jen předkolo. Nikdo z nás jsme nebrali předkolo jako úspěch, všichni jsme věřili tomu, že přes Liberec přejdeme a budeme hrát play off.

Proč tedy série s Libercem skončila výsledkem 0:3 na zápasy?
Byli jsme vcelku blízko první zápas, ten jsme nehráli špatně, ale nepodařilo se nám ho zlomit a v prodloužení jsme dostali rozhodující gól. Druhý zápas jsme vůbec nezvládli, to byl soupeř jasně lepší, přehrál nás a byl to od nás hodně slabý výkon. Ve třetím utkání už možná hrála roli i psychika, protože jsme věděli, že musíme vyhrát. Byl to náš nejlepší zápas v sérii, ale opět se stalo to, co mockrát před tím v sezoně, a totiž že jsme selhali v koncovce. Měli jsme hodně střel a šancí, ale dali jen jeden gól, což je v takovém zápase prostě málo.

Za tři zápasy předkola proti Bílým Tygrům jste nevyužili ani jednu přesilovou hru, což byl zásadní problém. Souhlasíte?
Přesilovky a oslabení v sérii hrály zásadní roli. I když jsme jich v prvních dvou zápasech tolik neměli, nevyužít vůbec žádnou v celé sérii, to je problém. Zvlášť když Liberec dal v obou domácích utkáních dva góly právě v přesilovce. To bylo hodně určující a je potřeba si přiznat, že tohle jsme nezvládli a beru to hodně na sebe. Hrál jsem v první přesilovkové lajně a žádnou početní výhodu jsme neproměnili, takže za to beru zodpovědnost hodně na sebe.

Nemyslíte si, že výkony a výsledky v předkole byly odrazem předváděné hry v základní části? První zápas prohra v prodloužení, ve druhé bídný výkon a ve třetím strašně dlouho čekáte na vstřelený gól a pár vteřin po něm zase inkasujete…
Předkolo bylo vyústění celé sezony, takhle jsme hráli bohužel po celou základní část. Byli jsme hodně nevyrovnaní a tyhle tři zápasy to jen podtrhly. Za celou sezonu se naši top hráči v čele se mnou nebyli schopní víc a hlavně pravidelně prosazovat. Mizerná produktivita byla jedním z našich velkých problémů. Uvědomujeme si, že jsme měli tým víc táhnout a naše body v klíčových zápasech chyběly.

Pro vás osobně to byl nepovedený ročník, který končíte s dvěma góly a statistikou mínus šestnáct v hodnocení účasti na ledě při vstřelených a obdržených brankách. Jak jste vnímal situace, kdy jste se dokonce ocitl mimo sestavu?
Taková věc je nepříjemná pro každého hráče. Každý chce hrát co nejvíc. To, že jsem několikrát nebyl v sestavě, mi moc nepomáhalo, nicméně je potřeba si přiznat, že to byl z důvodu mé výkonnosti. Prostě jsem nehrál optimálně, jak bych si představoval a jak by se ode mě čekalo. Ve chvílích, kdy jsem se nevešel do sestavy, jsem dělal v tréninku maximum, abych se dostal do lepší formy. Sám od sebe jsem si dal i pár tréninků s juniorkou, ale ani to nepomohlo. Za celou sezonu jsem se herně nedostal do takové formy, jak bych si představoval. Byl to můj nejhorší ročník kariéry a největší část viny na téhle sezoně je moje.

S tím byl spojený i fakt, že jste ve druhé polovině sezony nebyl kapitánem týmu?
Věděl jsem, že nejsem týmu prospěšný tak, jak bych měl, a céčka jsem se vzdal. V několika zápasech jsem ani nebyl v sestavě, takže bylo logické, aby byl kapitán v tu chvíli někdo jiný. Doufal jsem, že třeba i to by mohlo něčemu pomoct.

Ve Spartě vám končí smlouva, takže co plánujete dál?
O tom zatím moc neuvažuji. Kdybych tady měl místo v sestavě a věděl, že budu týmu prospěšný, pokračoval bych samozřejmě tady. Je jasné, že takhle se mi končit nechce. Na druhou stranu je stejně tak jasné, že po takovéhle sezoně z mého individuálního hlediska o mě dost možná už klub nebude mít zájem. Sparta pro mě znamená hodně a děkuju jí za všechno, prožil jsem tu hodně hezkého. Navíc tady mám děti, které už taky hrají, takže s klubem jsem hodně spjatý. Teď bych jim byl rád nablízku a chodil s nimi třeba na tréninky, víc ale teď neřeším.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Buchtele: Prohra nás mrzí kvůli fanouškům

KLA - SPA 4:2 - Z Kladna bez bodového zisku

​Marpo: Sparta má teď nejlepší intro v lize

Soutěžte se Škodou o zájezd na MS!