8. 12. 2016 Tereza Velikovská

Hlinka: Slibná remíza, ale jsme na půli cesty

Jediným střelcem Sparty v prvním čtvrtfinálovém zápase Champions Hockey League proti Bernu byl kapitán JAROSLAV HLINKA. Na jeho gól zvládli úřadující švýcarští šampioni odpovědět, další gól už ale nepadl. Sparta má tak po výsledku 1:1 před domácí odvetou nadějnou pozici.

S úřadujícím švýcarským šampionem jste odehráli vyrovnaný duel, čemuž odpovídá i výsledek. Jaký to byl zápas z vašeho pohledu?
Bylo to utkání, které mělo perfektní atmosféru. Bylo to hodně náročné, ve velkém tempu a výsledek podle mě nejspíš odpovídá průběhu. Od začátku to vycházelo u obou týmů hodně z obrany, i výsledek tomu odpovídá.

Jediný sparťanský gól padl po vaší střele a dobrém clonění Petra Vrány. Mířil jste, nebo šlo spíše o štěstí?
V podstatě jsem to jen nahazoval na branku, ani jsem nijak nemířil. Neměl jsem moc času, takže to byla spíš ta šťastná branka.

Výsledek 1:1 před domácí odvetou je nadějný, souhlasíte?
Určitě je to slibné. Pořád jsme samozřejmě teprve na půl cesty k postupu, ale jako výsledek prvního zápasu je to dobré.

Ve druhé a třetí třetině domácí přidali na důrazu. Cítili jste, že vás chtěli vyprovokovat?
To bych úplně netvrdil, bylo to fér z obou stran. My jsme taky hráli důrazně, kluci si nenechali nic líbit. Žádná záludnost tam ale nebyla.

Tomáš Pöpperle měl na dobrém výsledku velkou zásluhu, souhlasíte?
Tak od toho tam je. (smích) Ne, teď vážně, chytal výborně. Byl nám v zápase velkou oporou.

Ve Švýcarsku, konkrétně v Klotenu, jste sám působil. Dýchla na vás místní bouřlivá atmosféra?
Už je to sice spoustu let, ale samozřejmě se mi nějaké vzpomínky vrátily. Hodně věci se tady změnilo, na druhou stranu je pravda, že jsem dneska hrál proti dvěma spoluhráčům z Klotenu, kteří stále patří ke klíčovým hráčům týmu. To bylo příjemné.

Kádr Bernu je nabitý, nechybí v něm zkušení švýcarští reprezentanti. Jak svého soupeře vidíte?
Jako špičkový švýcarský tým. Jejich liga je na vysoké úrovni, to víme dobře. Mají perfektní hráče i zázemí, bylo jasné, že nás tady nečeká nic lehkého.

V Lize mistrů se vám letos daří skvěle, a to i ve chvílích, kdy to v domácí soutěži neklape ideálně...
My teď nehrajeme špatně ani v lize, za poslední měsíc jsme se hodně zvedli. Nehodnotil bych to tedy tak, že v Lize mistrů hrajeme něco speciálního. A doufám, že jsme nedosáhli na náš strop.