30. 11. 2014 Robin Mana

Hlinka: Třinci jsme toho moc nedovolili

Druhý nejproduktivnější hráč sparťanské historie ozdobil nedělní večer, jenž byl zasvěcen Sparťanské krvi, dalšími body. JAROSLAV HLINKA nejprve sám zvyšoval na 2:0, asistencí na čtvrtou branku Sparty pak podtrhl svůj bodový účet proti Třinci. V pozápasovém rozhovoru však přiznal, že ačkoli je za svůj historický zápis rád, důležitější jsou pro něj úspěchy týmu.

Jardo, jak hodnotíte zápas s extraligovým lídrem?
Záčatek jsme měli tragický. Dvě minuty jsme se vůbec nedostali z pásma, ale pak jsme dali gól a to nás trošku probudilo. Potom jsme už hráli dobře. Bylo spoustu vyloučení na obou stranách, my jsme na rozdíl od Třince ty svoje proměnili, a to asi dnes rozhodlo.

Dva góly jste dali v přesilových hrách. Věnovali jste se před zápasem nějak víc hře v početní výhodě?
Víme, že metr rozhodčích je teď trochu jiný, tak se snažíme na přesilovky a oslabení víc soustředit. Sice jsme v jedné přesilovce sami inkasovali, ale jinak jsme ty situace sehráli dobře. Dnes nám to vyšlo.

Rozhodujícím momentem byl asi třetí gól, kdy jste dokázali rychle reagovat na snížení hostů, souhlasíte?
Jo, jo, stoprocentně. Udělali jsme tam chybu hned na úvod třetiny, a to, že jsme zase odskočili na rozdíl dvou gólů, to bylo hodně důležité.

Jaroslav Hlinka

Je to velká vzpruha po ztraceném zápase v Litvínově?
Je to důležité, jsme rádi, že jsme v tom těžkém víkendu alespoň jednou vyhráli a udrželi jsme kontakt se špičkou tabulky.

Na Třinec se vám očividně daří…Nebo je to jen náhoda, že jste je dokázali dvakrát zdolat, navíc pokaždé jen s jedním inkasovaným gólem?
Myslím, že je to jen shoda okolností. Na druhou stranu se nám s nimi asi hraje dobře, protože je to ofenzivní tým, který chce hrát hokej a dávat góly, a ne sázet na nějakou úpornou obranu.

Byl to podle vás jeden z nejlepších výkonů Sparty v sezoně?
Dá se říct, že určitě patřil k těm lepším. Navíc jsme měli těžkého soupeře, Třinec letos hraje opravdu výborně. Do ofenzivy je hodně silný, ale my jsme mu toho dnes moc nedovolili a kromě gólů jsme to i poctivě ubránili.

Třinec bývá označován za favorita soutěže, o to cennější ta výhra asi je…
Každý se dá porazit. My nemáme mužstvo, které by se muselo někoho bát, i když je to favorit ligy. Jsme dost silní na to, abychom takový tým dokázali zdolat.

V oslabeních to vypadá na velké sparťanské zlepšení…
Snad nám to vydrží déle, ale už i v Litvínově jsme nehráli tak špatně, i když jsme tam inkasovali.

V minulém zápase jste se osamostatnil jako druhý nejproduktivnější hráč sparťanské historie, dnes jste přidal další dva body. Věděl jste o tom, že se ta meta bliží, a jak moc vás to dnes nakoplo?
Samozřejmě, je to hezké, ale týmový úspěch je pro mě důležitější a tomu podřizuji všechno. Hlavní je zisk tří bodů a ostatní věci jdou v tuhle chvíli stranou.

Jak byste popsal váš gólový moment po přihrávce Marka Ďalogy?
Já jsem mu říkal, že to dal perfektně. Bavili jsme se o tom, jestli to byl úmysl nebo ne, každopádně mi to skvěle sedlo na hokejku a byl z toho krásný gól.

A byl to tedy úmysl?
To se zeptejte jeho… (smích)

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Sparťanská pětka získala 178.450 korun

Termíny sezony: extraliga, Liga mistrů i Davos

Sparťanská pětka: charitativní běh Stromovkou

Junioři odstartují sezonu proti Plzni