18. 9. 2006 Vojtěch Gibiš

Hlinka doufá v diváckou podporu

Sparta opakuje situaci z minulého roku, zatímco v tabulce týmů ji prozatím přední místa nepatří, může se pochlubit nejproduktivnějším extraligovým hráčem. Po loňském vítězství v kanadském bodování Jana Marka je nyní na čele prestižního žebříčku Jaroslav Hlinka. Ten nyní především doufá v to, že s nimi budou mít diváci trpělivost a budou je podporovat minimálně tak, jako dosud.
Na ledě se při zápasech stále tak trochu hledáte. Kde vidíte hlavní důvody dosavadních neúspěchů?
Asi největším důvodem je to, že nejsme dost důrazní před oběmi brankami. Také nejsme v obraně moc konsolidovaní. To jsou asi důvody, proč dostáváme tolik branek a málo jich dáváme.

Proti Litvínovu se vám podařilo smazat čtyřbrankové manko, proti Kladnu již však ne. Dokdy jste doufali, že by se vám mohlo něco podobného podařit i v nedělním zápase?
Vždycky doufáme až do konce zápasu. Ale je nám jasné, že se každý zápas nedá otočit tak, jako ten proti Litvínovu a určitě ne dvakrát po sobě. Navíc proti Litvínovu nám pomohlo i štěstí, které jsme už teď neměli. Je to ale logické, nemůžeme otáčet zápasy za stavu 0:4 nebo 1:4 po dvou třetinách.

Diváci vám zatím fandí, stále chodí plný kotel…
Jsme za to strašně rádi. Chtěl bych fanouškům poděkovat za tu trpělivost, kterou s námi mají a doufám, že jim ještě chvíli vydrží. My se budeme samozřejmě snažit naše výkony zlepšit a začít vyhrávat.

Proti Kladnu jste měli skoro dvě a půl minuty výhody přesilové hry pět na tři. Ale zase jste v ní neskórovali. Co vašim kombinacím chybí?
Nevím. Možná i trocha klidu, ale hlavně ten důraz. Jak jsem již říkal, chybí nám důraz před oběmi brankami.

Nemyslíte si, že vám třeba chybí zraněný Martin Štrba či Martin Chabada, který odešel? Oba jsou typově hráči, kteří před tu branku chodí…
Nechci se bavit o tom, jací hráči nám chybí, nebo kteří by tu měli být. Máme dostatečně dobré mužstvo, dostatečně dobré hráče na to, abychom takovéhle věci zvládali. Důraz je jedna věc, kádr zas druhá. Podle mě mohou být důrazní všichni hráči. Jeden jako druhý, co ve Spartě jsme, musíme náš důraz zlepšit, v tom je totiž náš problém.

Nechybí vám zatím také branky mladých útočníků? Dosud se totiž jen jednou trefili Netík se Sivkem, zbytek gólů jste dal vy s Petrem Tonem a Janem Hlaváčem…
Myslím si, že dáváme málo gólů celkově jako tým. Proti Kladnu jsme dali dva. Proti Litvínovu sice pět, ale padesát dva minut jsme hráli s jedním gólem, což je málo. Potřebovali bychom zápas, v kterém bychom po první třetině vedli jedna či dva nula. To by nám mohlo pomoci a tomu musíme všechno podřídit v následujících zápasech. Jinak pro mladé kluky je to těžké. Nedaří se celému mužstvu. Mladí toho zatím nemají moc odehráno, je to pro hodně složité. Za naše špatné výsledky jsme ale zodpovědní my, starší hráči. Nemůžeme argumentovat tím, že nám mladí nepomáhají. Chyba je v nás, musíme mladé usměrnit a ukázat jim, jak to mají hrát. Až se bude dařit nám starším, tak se mladí připojí.

V úterý vás čekají Pardubice. Těm úvod vyšel a i přes to, že v posledních dvou zápasech nedali branku, patří jim třetí místo. Jak bude tohle utkání náročné?
Uvidíme. Nejsme takové mužstvo, které by před zápasem skládalo zbraně. Je pro nás lepší, že máme po nevydařených zápasech hned v úterý možnost reparátu. Musíme jít do zápasu s tím, že ho chceme vyhrát. Doufám, že se nám to povede a že nás při našem snažení podpoří i fanoušci.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Buchtele: Ve Spartě jsem si vytvořil domov

Konečný: Šance ve Spartě jsem si vždycky vážil

Vstupenky na MS jsou stále k dispozici

Daníček před MS: Porveme se o medaili!