19. 7. 2010 Tisková zpráva

Hlinka s Hlaváčem zahájí sezonu v dresu Sparty!

P r a h a – Sestava hokejové Sparty se v začátku nadcházející sezony rozroste o zkušené útočníky Jaroslava Hlinku a Jana Hlaváče. Bývalí reprezentanti Holešovickým pomohou během zářijových a říjnových zápasů v extralize a při letním Tipsport Hockey Cupu.

JAROSLAV HLINKA
Jaroslav Hlinka se v dresu Sparty představil již v úvodu loňské sezony. Letos bude za Spartu bojovat i s Janem Hlaváčem.

Jaroslav Hlinka i Jan Hlaváč mají uzavřené hráčské smlouvy se švédským Lingöpingem. Kvůli tamějším výhodnějším daňovým zákonům však na sever Evropy odejdou až koncem měsíce října. Do té doby budou nastupovat v dresu pražské Sparty.

„Máme v našem kádru dlouhodobě zraněné útočníky Jakuba Koreise s Yorickem Treillem, ke kterým se navíc přidal během letní přípravy i Tomáš Kůrka. V začátku této sezony nás navíc čeká hodně zápasů ve dvou dlouhodobých turnajích a potřebujeme mít dostatečně široký kádr. Jaroslav Hlinka s Janem Hlaváčem nám pomohou sestavu vhodně pro začátek extraligové soutěže rozšířit,“ uvedl Petr Bříza, generální manažer Sparty.

Se službami zkušených útočníků během zápasů prestižního European Trophy však trenéři Miloš Holaň a David Volek počítat nemohou. „Využití hráčů při zápasech European Trophy bylo při jednáních s Lingöpingem největším problémem. Švédský klub totiž bude soutěž rovněž hrát a navíc se utkáme ve vzájemném zápase,“ sděluje Bříza.

Dohoda Sparty a Seveřanů tak nakonec zní, že Hlinka s Hlaváčem budou během European Trophy k dispozici švédskému celku. „V utkání proti našemu týmu za Lingöping ale nenastoupí. Naopak sparťanským fanouškům se představí během zápasů Tipsport Cupu,“ přibližuje Petr Bříza.

Saša Salák bude pokračovat ve Spartě!

Matěj Machovský odchází do Dinama Riga

​Horák sparťanem i další tři sezony!

Ton: Vydali jsme se na dobrou cestu