1. 9. 2014 Tereza Velikovská

Hlinka s Pilařem se zúčastnili Zlatého utkání

Byli u největších úspěchů v historii samostatného českého hokeje a v sobotu si tyhle speciální chvíle připomněli. Obránce KAREL PILAŘ a útočník JAROSLAV HLINKA se zúčastnili exhibičního Zlatého utkání v Jihlavě, které se odehrálo na památku zesnulého kouče Ivana Hlinky. Oba sparťané spolu nastoupili v týmu Zlatého hattricku, duel proti mužstvu ze Zimních olympijských her v Naganu skončil 7:7 a Pilař s Hlinkou se výrazně bodově prosadili.

Velezkušený bek Karel Pilař si nominaci mezi hráče Zlatého hattricku vysloužil díky své účasti na zlatém mistrovství světa v Německu v roce 2001, na stejném šampionátu si zahrál i centr Jaroslav Hlinka. Pro něj bylo toto mistrovství prvním z osmi, kterých se v českém reprezentačním dresu zúčastnil. "Samozřejmě si rád vzpomenu na každé mistrovství, kde jsem byl. Vždycky pro mě byla čest reprezentovat," říká Hlinka. "Exhibiční zápas jsem si užil. Byla to povedená akce, při které jsem se potkal s řadou hokejových kamarádů," dodává zkušený centr, jenž nastoupil ve formaci s Tomášem Vlasákem a Tomášem Kucharčíkem.

Sparťané se v sobotu výrazně podíleli i na sedmi gólech, které jejich tým na jihlavském Horáckém zimním stadionu vstřelil. Hlinka si připsal dvě branky a dvě nahrávky, Pilař dvě asistence. "Bavili jsme se hokejem, byl to velmi příjemný zážitek a celá akce byla povedená. Ještě před utkáním proběhla velká autogramiáda, při které jsme se dvě hodiny nepřetržitě podepisovali," usmívá se Pilař. "Zájem fanoušků byl velký a to je dobře. Celkově se mi sobota moc líbila na ledě i mimo něj," uzavírá bývalý reprezentační obránce.

Nagano 1998 – Zlatý hattrick 1999-2001 7:7 (0:2, 3:2, 4:3)

Branky a nahrávky: 28. Hejduk (Reichel, Ručinský), 33. Ručinský (Hejduk, Reichel), 34. Straka (Šlégr, Jágr), 41. Ručinský (Reichel), 48. Jágr (Straka), 49. Moravec (Hamrlík, Hejduk), 55. Patera (Moravec, Šlégr) – 13. Vlasák (Kucharčík, Hlinka), 15. Ujčík (Pilař, Martínek), 22. Hlinka (Vlasák), 36. Kucharčík (Vlasák, Martínek), 41. Broš (Čajánek), 52. Hlinka (Pilař), 57. Kucharčík (Hlinka, Vlasák).
Rozhodčí: Homola, Husička – Gebauer, Lederer.
Diváci: 7200 (vyprodáno).
Sestava Nagano: Hašek (31. Čechmánek) – Šlégr, Šmehlík, Hamrlík, L. Procházka, Kučera, Špaček – Straka, Beránek, Jágr – Hejduk, Reichel, Ručinský – Moravec, Patera, M. Procházka – Čaloun.
Sestava Zlatý hattrick: Hnilička (31. Salfický) – Martínek, Karel Pilař, Buzek, Kaberle, Benýšek, Štěpánek, Vykoukal – Broš, Čajánek, Ujčík – Vlasák, Hlinka, Kucharčík – Tomajko, Šimíček, Varaďa.

Foto: Karel Švec

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kudrna: Kabina mi chybí, těším se zpátky

Machovský: Konkurence nás posouvá dál

5 let v O2 areně: rekordy i hvězdy NHL

Permanentky na novou sezonu v prodeji!