28. 5. 2010 Redakce

Hokejisté Sparty navštívili děti v olomoucké nemocnici

O l o m o u c - Ve čtvrtek 27. května 2010 se konala benefiční akce nadace Rakovina věc veřejná. Akci svou přítomností podpořili také hokejisté Sparty Jiří Vykoukal, Michal Broš a Ondřej Kratěna.

Nechyběli také patronka nadace Vlaďka Erbová a nová tvář nadace – kapitán fotbalové Sparty Tomáš Řepka.

Všichni hosté nejdříve v dopoledních hodinách navštívili onkologické oddělení Dětské kliniky FN v Olomouci. S dětmi, kteří se v současné době léčí na tomto oddělení si mile popovídali, obdarovali je plyšáky, knížkami, sparťanskými dresy, kšiltovkami a dalšími drobnými dárky. Ale největší odměnou pro všechny děti i jejich maminky byly společně strávené chvíle s Vlaďkou Erbovou a známými sportovci, které znají pouze z televize a také společné foto na památku. Největší miláčkem všech se stala malá Lucinka (1,3 roku), kterou Vlaďka Erbová i nakrmila.

Na snímku zleva hosté Michal Broš, Ondřej Kratěna, Jiří Vykoukal, Tomáš Řepka a Vlaďka Erbová.

Kompletní fotogalerii si můžete problédnout ve fotoalbu na sparťanském Facebooku včetně fotek Vlaďky Erbové z módní přehlídky.

Módní přehlídka a výstava fotografií

V 18 hodin večer začala samotná benefiční akce, během které pozvaní hosté viděli autorskou módní přehlídku návrhářky Blanky Kaksové a svatebního salonu Caxa, na které byla hlavní hvězda patronka Vlaďka Erbová a vystoupení finalistky soutěže Česko-Slovensko hledá Superstar Markéty Konvičkové.

Na závěr akce byl představen letošní benefiční projekt –putovní výstava fotografií Pavly Hodkové za podpory Jana Saudka, která byla právě zahájena v Brně, kde ji mohou návštěvníci vidět do 29.7, následně bude přesunuta do Zlína a nakonec do Olomouce. Fotografie i publikace k této výstavě je možno si zakoupit na www.piklio.com

Slavnostně byly také předány tři zakoupené fotografie z výstavy, dvě fotografie, včetně Jana Saudka si zakoupila paní Blanka Kaksová ze svatebního salonu Caxa. Jednu fotografie si zakoupil pan Radek Samson ze společnosti AutoSamson. Tvář nadace Tomáš Řepka zakoupil fotografii herce Ladislava Freje, věnoval ji Dětské klinice a podpsal ji, než ji předal panu profesorovi Vladimíru Mihálovi. Výtěžek je určen do Laboratoře experimentální medicíny, kterou nadace podporuje. Nadace všem mockrát děkuje za podporu.

O nadaci

Nadace Rakovina věc veřejná byla založena v Olomouci 1997. Nadace pomáhá financovat výzkum nových protinádorových léčiv a diagnostiku nádorových onemocnění v Laboratoři experimentální medicíny, která působí při Dětské klinice Fakultní nemocnice v Olomouci. Vědecká činnost nadace probíhá v laboratoři experimentální medicíny. Činnost tohoto špičkového pracoviště podporují Akademie věd ČR a Univerzita Palackého v Olomouci. Výtěžek ze všech benefičních projektů je věnován na nadační konto Rakovina věc veřejná.
www.vecverejna.cz