11. 1. 2009 Lucie Strouhová

Hokejové drama rozuzlil premiérovým gólem junior Kafka

Původně na nadupané soupisce Sparty nefiguroval, kvůli obsáhlé marodce v průběhu sezóny však dostal příležitost. Devatenáctiletý útočník Petr Kafka důvěru splácí a říká si o více prostoru na ledě. Doposud si ve třinácti zápasech připsal dvě asistence, ke kterým v neděli přidal premiérový extraligový gól. Důležitou brankou zajistil Spartě tříbodové vítězství.

Mladíček Kafka válí v juniorské soutěži, je nejproduktivnějším mužem svěřenců Davida Volka. Rozený střelec, který před třemi lety v dorostu zvládl nastřílet devětatřicet branek. Svou střeleckou formu potvrzuje i nyní, den před duelem s Litvínovem nastřílel hattrick do sítě Ústí nad Labem. Den poté ponořil i Chemiky. „Včera jsem hrál, byl jsem ráno na rozbruslení pořádně ztuhlý,“ soukal ze sebe mladíček, jenž na střídačce podupával. „Potřeboval jsem dostat nohy do funkce, pořádně mě bolely. Nakonec to ale šlo, fyzicky snad obě soutěže zatím zvládám,“ ulevil si.

Petr Kafka

A má pravdu. Do extraligy naskočil jako velká voda. Stihl odehrát dvanáct utkání, v nichž si připsal dvě asistence. Že v prvním mužstvu Pražanů dostane příležitost už letos, však netušil. „Přišlo to dříve, než jsem čekal. Kádr je nabitý a plný hvězd, jsou tady jména jako Výborný nebo Ručinský. Díky marodce jsem se dostal do týmu a snažím se vydržet,“ pousmál se devatenáctiletý jinoch, který ve třináctém duelu mezi muži oslavil rovněž premiérovou branku.

„Měl jsem obrovskou radost, něco nepopsatelného,“ vrátil se Kafka k okamžiku z osmapadesáté minuty, který definitivně odrovnal soupeře z Litvínova. Na pátý úder už Chemici odpovědět nestihli. „Doufal jsem, že už to udržíme. Závěrečný tlak Litvínova byl ale obrovský a měl jsem trochu strach,“ přiznal vytáhlý forvard, jenž se nebojí hrát do těla a doufá, že v A týmu ještě setrvá. „Do každého zápasu jdu naplno, chci pomoci týmu. Nemyslel jsem na to, kdy branku dám. Poslední dobou to mladým jde, trefil se Mrňa i Karel Hromas, tentokrát to vyšlo na mě,“ skromně odpovídá.

Jako památku na jeho velký okamžik si schoval Kafka puk. Na lavičku mu jej dovezl kapitán Výborný ve chvíli, kdy se po výbuchu euforie dělil o radost se spoluhráči na střídačce. „Mám ho schovaný, dám si ho na poličku mezi ostatní poháry z mládeže,“ prozradil Kafka, který se o svou radost dlouhé minuty po zápase nestihl podělit ani s příbuznými. „Nebyl čas,“ prohodil mladíček.

První trefa v rudém dresu bude Kafku něco stát do týmové pokladničky. „Kluci mi něco naznačovali, ale cílová částka ještě nepadla. Určitě ale s nějakým příspěvkem počítám,“ smál se Petr Kafka, jehož znají příznivci s číslem třiadvacet na zádech.

×
Odehrané 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Horák: Gesto fair play? Klobouk dolů

TRI - SPA 4:2 - Sparťané v Třinci nebodovali

Leo Gudas: Radka bych ve Spartě viděl rád

Mistři 2007 - II. díl: Co dělají šampioni?