13. 2. 2014 HC Sparta

Hokejové zážitky v Olympijském parku

Sportovní holding Praha se aktivně zapojil do projektu Olympijského parku na Letné. Dětský dopolední program na hokejových hřištích probíhá každý všední pod patronátem mládežnických trenérů HC Sparta Praha. Návštěvníci mohou vyhrávat lístky na zápasy v Tipsport areně, na hokej i basketbal. Nejzajímavější akce ale čekají na fanoušky o tomto víkendu. Budou mít šanci prověřit schopnosti profesionálních gólmanů a naučit se přesně a tvrdě střílet pod vedením hokejistů HC Sparta Praha a HC Lev Praha.

Sobotní odpoledne bude věnováno hokejové střelbě. Daniel Přibyl ze Sparty a Jiří Sekáč z pražského Lva si to v 15 hodin rozdají v dovednostních soutěžích. Změří si tvrdost střelby a vyzkouší svoji přesnost při trefování rohů branky. „Po krátké exhibici přijdou na řadu návštěvníci, kteří si pod vedením našich hokejistů vyzkouší stejné dovednosti. Připravili jsme program, který je bude bavit a hlavně se do něj budou moci aktivně zapojit,“ vysvětlil výkonný ředitel Sportovního holdingu Praha Robert Speychal.

Neděle přinese fanouškům v Olympijském parku další netradiční příležitost. „Na vlastní kůži si vyzkouší, jak těžké je dát gól našim brankářům ze samostatných nájezdů i ze střelby z větší vzdálenosti. Určitě to pro ně bude velký zážitek, když se jim podaří prostřelit Jana Lukáše ze Lva nebo sparťana Filipa Novotného,“ řekl Speychal. V 16:30 nastoupí brankáři na ledovou plochu a budou připraveni na kanonádu od fanoušků.

U kluziště bude o víkendu důležitý stánek Sportovního holdingu Praha, kde se zájemci musí zaregistrovat na sobotní i nedělní akce s hokejisty. „Chceme jen zachovat řád, aby na ledě nebylo najednou moc lidí, ale může se stát, že zájem o akce bude velký a na každého se nedostane. Je lepší se v našem stánku zastavit co nejdříve a zaregistrovat se,“ radí Speychal. Stánek bude sloužit také jako místo pro autogramiády, zájemci si odnesou sparťanské a lví plakáty a fotky, na výherce tam budou čekat vstupenky na sportovní akce v Tipsport areně. „Nejlepší střelci ze sobotních a nedělních akcí s našimi hokejisty odměníme vstupenkami, ale chystáme i další soutěže, takže šancí získat lístky bude hodně,“ doplnil Speychal.

Už minulý pátek, hned první den olympijských her v Soči, se v letenském areálu konalo prestižní derby juniorů pod širým nebem. Mladí sparťani se před zraky několika set fanoušků střetli se Slavií a na dvou hřištích, kde se souběžně hrála dvě utkání, z toho byla pořádná porce hokejové zábavy. Podobné akce, do kterých jsou zapojeny týmy Sportovního holdingu Praha, jsou v plánu i v dalším programu Olympijského parku. Tento pátek od 15 hodin se například koná dětské utkání Sparty proti Plzni, kde bude jako fanoušek sledovat budoucí naděje českého hokeje i Petr Bříza, člen představenstva HC Sparta Praha a především legenda českého hokeje.

Dnes v 16:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice

Domácí série pokračuje, přijedou Pardubice

Krupp: Pořád je spousta prostoru na zlepšení

Jurčina: Umím přitvrdit a být platný v oslabení

Třináctý ročník Sparťanské krve se blíží!