24. 2. 2022 Daniel Ryl

Hold 2022 vrcholí, přijďte na Olomouc včas!

Třináctý ročník projektu Sparta vzdává hold završíme v pátek 25. února od 18:30 hodin domácím utkání proti Olomouci. Fanoušky čeká bohatý program, zatímco sparťané budou chtít navázat na středeční holdovské vítězství proti Českým Budějovicím, které je udrželo ve hře o nejlepší čtyřku. Utkání můžete sledovat v přímém přenosu O2 TV Sport.


Vrchol Holdu: výstava techniky, ceremoniál i návrat ženáče

Vydařeným utkáním proti Českým Budějovicím letošní Hold rozhodně nekončí! Náš tým se bude i podruhé spoléhat i na skvělou kulisu "vyprodaných" tribun, kam ve středu zavítalo přes devět tisíc diváků. Fanoušci se navíc mohou těšit na speciální doprovodný program, který začne už v 15 hodin výstavou techniky Armády ČR a složek IZS před O2 arenou.

Utkání bude předcházet tradiční slavnostní ceremoniál, ale pro fanoušky máme i jednu dobrou hokejovou zprávu. Do sparťanského dresu by se měl vrátit nejproduktivnější hráč extraligy Filip Chlapík, který kvůli lehké nemoci vynechal předešlé utkání proti Motoru. Bude to pro něj první utkání coby manžela, na začátku týdne si totiž užil svatbu se svou partnerkou Bárou.

Vy navíc můžete i nadále pomoci dobré věci! Na webovém portálu Donio.cz jsme díky vaší štědrosti a dobročinnosti jen pár stovek pod hranicí 300 tisíc korun, navíc pokračuje aukce hraných maskáčových dresů, jejíž celkový výtěžek poputuje na konta dobročinným nadacím složek IZS a Armády ČR.

Mora bojuje o předkolo, pojistila si oporu

Olomouc přijede do Prahy v dobrém rozpoložení, protože bodovala třikrát v řadě a v posledním utkání zvládla důležitou bitvu s Kladnem za tři body. Hanáci se tak posunuli na jedenácté místo tabulky s náskokem tří bodů na třináctý Litvínov. Tým kolem Davida Krejčího navíc slaví návrat brankáře Branislava Konráda, který se z Pekingu vrátil s bronzem.

A odměnou mu byla nová tříletá smlouva. „Vím, že tam něco bylo, ale byl jsem zraněný, tak jsem vůbec nic neřešil. Navíc je tu rodina zvyklá a máme to blízko na Slovensko, takže nebyl ani důvod cokoliv měnit,“ uvedl na klubovém webu čerstvý olympijský medailista, který by mohl chytat už v pátečním utkání.

Bodově lepší, ale ty nájezdy...

Holdovský souboj bude v pořadí čtvtou vzájemnou bitvou v sezoně. V té úvodní jsme na Hané sice vedli už o tři góly, ale zkrat čtyři minuty před koncem znamenal vyrovnání a porážku 3:4 po nájezdech.

V podobném duchu se nesl také domácí souboj. Náš tým dvakrát vedl, pak dohnal ztrátu gólem Tomáše Pavelky z posledních minuty, přesto jsme padli 3:4 po nájezdech. Až třetí duel vyšel našemu týmu vítězně, a to když jsme na Hané díky třem bodům Filipa Chlapíka a Vladimíra Sobotky zvítězili jednoznačně 6:1.

Víte, že...

Olomouc nebude naším holdovským partnerem poprvé, ale dokonce už potřetí! S Hanáky jsme v rámci Holdu hráli poprvé v lednu 2016, kdy jsme díky trefě Roberta Saboliče a šikovnosti Tomáše Netíka zvítězili v hasičských dresech 2:1 po samostatných nájezdech. O rok později jsme i přes trefu Michala Řepíka na domácím ledě bohužel prohráli, a to 2:4 po těžké bitvě.


AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Páté místo dorostenců na President Cupu

Tomášek po zranění: Snad mě to posílí!

Vstupenky na pražské derby v prodeji!

Krejčík: Potkal jsem tu spoustu kamarádů