28. 11. 2023 HC Sparta

Holešovice oživíme s hvězdami! Lístky mizí

Už ve středu 6. prosince oslavíme 120 let od založení Sparty. Klubové oslavy vyvrcholí víkendovým programem 9. a 10. prosince, kdy se pokusíme naplnit obě své areny. Kromě klasické O2 areny se do gala znovu oblékne také Sportovní hala Fortuna v Holešovicích, ve které se představí řada sparťanských i československých hvězd.

Olympijští vítězové Jaromír Jágr a Libor Procházka. Mistři světa Tomáš Vlasák, Petr Čajánek, Tomáš Rolinek či Ondřej Pavelec. Hráči se stovkami startů v NHL jako David Výborný, Radim Vrbata, Andrej Sekera, Milan Jurčina a Michal Neuvirth. A do toho hráči, kteří se podepsali pod zlatou éru Sparty - Jaroslav Hlinka, Richard Žemlička, Jiří Vykoukal či Ondřej Kratěna.

Poslední velké jméno jsme slavnostně oznámili až na vyprodaném domácím utkání s Litvínovem. Do sestavy soupeře přidala útočníka Jaromíra Jágra. „Sparta je největší klub v České republice a na jeho oslavách by tak neměl chybět nejlepší hráč naší historie,“ uvedl generální ředitel Sparty Petr Vosmík.


SOUPISKY PRO NÁVRAT LEGEND:

Výběr Sparty

Brankáři: Tomáš Duba, Michal Neuvirth, Petr Přikryl. Obránci: Marek Černošek, Leo Gudas, Stanislav Hajdušek, Jan Hanzlík, Jaroslav Nedvěd, Karel Pilař, František Ptáček, Jan Srdínko, Jiří Vykoukal. Útočníci: Michal Broš, Jaroslav Hlinka, Martin Hosták, Jiří Hrdina, Martin Chabada, Ondřej Kratěna, Patrik Martinec, Tomáš Netík, Daniel Přibyl, Michal Sivek, Petr Ton, David Volek, David Výborný, Jiří Zelenka, Richard Žemlička. Trenéři: František Výborný, Jan „Gusta“ Havel.

Výběr česko-slovenských hvězd

Brankáři: Ondřej Pavelec, Tomáš Rolinek, Dušan Salfický. Obránci: Petr Čáslava, Miloš Holaň, Milan Jurčina, Rostislav Klesla, Tomáš Mojžíš, František Musil, Ondřej Němec, Filip Novák, Libor Procházka, Andrej Sekera. Útočníci: Jaroslav Bednář, Petr Čajánek, Martin Hanzal, Zbyněk Irgl, Jaromír Jágr, Jakub Koreis, Aleš Kotalík, Evžen Musil, Václav Nedorost, Jiří Novotný, Petr Průcha, Radek Ťoupal, Oldřich Válek, Tomáš Vlasák, Radim Vrbata. Trenéři: Martin Procházka, Martin Ručinský, Jaroslav Špaček.

Vstupenky mizí, spodní patro už je plné

Nejen fanoušci Sparty již po tisících skupují vstupenky, aby opět viděli v akci své někdejší hrdiny. Zaplněno je již spodní patro Sportovní haly Fortuna. „Bude to velký hokejový svátek. Znovu se potkáme s hráči, se kterými jsme tady vyhrávali tituly. S mnoha z nich jsme se od té doby neviděli. A zahrát si znovu před zaplněnou Sportovní halou, to jsem myslel, že už nezažijeme,“ těší se Petr Ton, nejlepší střelec v historii Sparty a zároveň výkonný manažer pražského klubu.

Právě k sobotnímu exhibičnímu zápasu s názvem Návrat legend se tradiční hokejový klub nyní maximálně upíná. „Kromě více než padesátky hráčů, kteří nastoupí k exhibičnímu zápasu, dorazí další padesátka sparťanských mistrů, se kterými se fanoušci setkají před zápasem na společné autogramiádě. Pouze pro tuto příležitost vytváříme malé klubové muzeum plné hokejových artefaktů, připravujeme food zónu a zápasové studio s Českou televizí,“ vyjmenovává důvody, proč nechybět na hokejovém svátku, marketingový manažer Sparty David Dinda.

Čisté dresy se "120": sparta v černé, soupeř v bílé

Oba týmy obléknou speciální dresy bez reklam s logem „120“. Sparťané černo-zlatou variantu, hostující tým česko-slovenských ikon pak bílo-zlaté trikoty. „Jsou krásné, čisté. Nevěřil bych, že někdy v kariéře obléknu dres se sparťanským logem. Bude to speciální zápas,“ těší se brankář Ondřej Pavelec.

Na druhé straně se představí Michal Neuvirth nebo Tomáš Duba, který Spartě vychytal poslední ligový titul. „Kvůli této události přiletí z Finska s celou rodinou. Musel si domluvit uvolnění ze svého klubu SaiPa, kde působí v roli šéfa rozvoje brankářů,“ poznamenal Dinda.

Trenérem sparťanského výběru bude František Výborný. „Je pro mě ohromná čest být znovu jako trenér na Spartě u takové krásné akce,“ říká majitel tří extraligových titulů se Spartou z let 2000, 2006 a 2007. Ani jeden však nestaví před ostatní. „U všech byli opravdu výjimeční hráči, lidi, se kterými byla radost trávit čas,“ poznamenal.

Kapitán Žemlička, oslavy vyvrcholí extraligou

Tým Sparty povede do zápasu jako kapitán Richard Žemlička. „Těším se, že zase půjdu ve sparťanském dresu do velkého zápasu, na který přijde hodně lidí. Na druhou stranu se netěším, protože stejně jako spousta dalších budu muset začít chodit víc na led a víc trénovat, abych neudělal ostudu,“ říká úsměvem trenér sparťanského dorostu, který na jaře triumfoval s týmem juniorů Sparty.

Pro hráče je zápas speciální také tím, že znovu ožijí tribuny holešovické Sportovní haly. Vybudována byla v roce 1962 a kromě Sparty zde vyhrávala medaile také československá reprezentace na mistrovství světa v letech 1972 a 1985 nebo tenisté na Davisově poháru v roce 1980. „Pokaždé, když do haly vejdu, dýchne na mě příjemná nostalgie a radost z té krásné arény, která tu stojí od roku 1962. Stává se mi to vždycky, když do ní vstoupím, dojdu k ledu a kouknu se po tribunách,“ konstatuje Žemlička.

Oslavy Sparty se po Návratu legend přesunou zpět do O2 areny. Extraligové utkání s českobudějovickým Motorem odstartuje 10. prosince velkolepý ceremoniál, sparťané do zápasu nastoupí ve stejných dresech jako o den dříve jejich slavní předchůdci.

PROGRAM OSLAV 120 LET HC SPARTA PRAHA

VÝROČNÍ JÍZDA SPARŤANSKOU TRAMVAJÍ
6. prosince 2023, 16:45 – 19:00

  • happening s fanoušky spolu s hokejisty A-týmu a bývalými extraligovými mistry
    se speciálním programem

SLAVNOSTNÍ VEČEŘE NA STAROMĚSTSKÉ RADNICI
6. prosince 2023

  • setkání členů Klubu legend a vedení HC Sparta Praha s významnými hosty z řad partnerů a hlavního města Prahy na speciálním místěNÁVRAT LEGEND VE SPORTOVNÍ HALE FORTUNA
9. prosince 2023, 16:00

  • exhibiční zápas hvězd hokejové Sparty s výběrem ikon česko-slovenského hokeje, pravděpodobně poslední velký hokejový zápas v ikonické Sportovní hale Fortuna
  • 16:00 start autogramiády mistrů z let 1990, 1993, 2000, 2002, 2006 a 2007, otevření výstavy sparťanských artefaktů a foodzony,
  • 18:00 slavnostní start utkání

VÝROČNÍ EXTRALIGOVÉ UTKÁNÍ V O2 ARENĚ
10. prosince 2023, 16:00

  • završení klubových oslav unikátním předzápasovým ceremoniálem před extraligovým duelem HC Sparta PrahaBanes Motor České Budějovice ve speciálních dresech
  • předzápasová autogramiáda hráčů Sparty z předchozího dne a Klubu legend HCS v Galerii Harfa
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Soupeř pro čtvrtfinále: existuje pět možností

Kempný: Rekord je hezký, bodů mohlo být i víc

SPA - MBL 2:1 - Rekordní vrchol základní části!

Nová aplikace HC Sparta+ je tady!