30. 3. 2016 Daniel Ryl

Hollweg? Tvrdý, ale férový, uznal Forman

Svěřenci Josefa Jandače za sebou mají velmi náročnou šichtu, když vybojovali vítězství 4:3 a vyrovnali stav semifinálové série. Těsný triumf je však bolel, o což se staral zejména plzeňský Ryan Hollweg. Důraznému Američanovi se po jednom ze zákroků postavil MIROSLAV FORMAN a vyrovnaným pěstním soubojem dostal O2 arenu do varu. Ačkoliv Plzeň v dalším průběhu zápasu dokázala snížit z 0:4 na 3:4, více důvodů k radost měl sparťanský tvrďák.

Sparta dala zejména v první polovině zápasu zapomenout na svůj špatný výkon z úvodního duelu. Západočechy přehrávala důraznou hrou a rychlý pohybem, což byl podle Miroslava Formana záměr. „Věděli jsme, že musíme zlepšit úplně všechno. Důraz a také pohyb, který nám v prvním utkání hrozně chyběl. Bylo toho hodně, co zlepšovat,“ nehledal výmluvy sparťanský útočník.

Miroslav Forman

Útočník Sparty byl u jednoho z nejvýraznějších momentů zápasu, když se ve druhé třetině dostal do křížku s Ryanem Hollwegem. „Krosčekoval tam Pecháčka a my se v takových situacích musíme semknout a zastat se jeden druhého. Hned jsem věděl, kdo to je a jak jsem ho chytil, bylo mi jasné, jak to dopadne,“ usmíval se po utkání Forman, který ocenil přístup svého soka.

„On je férovej. Hraje hodně tvrdě, dohrává souboje, ale rozhodně není zákeřný.“ To potvrdilo i poplácání obou hráčů při cestě na trestnou lavici. Více čerstvé krve do žil to však vlilo plzeňským hráčům, kteří o malou chvíli později skórovali. „I když jsme vedli, nemůžu v takové situaci uhnout. Navíc si nemyslím, že by je to vyloženě nakoplo.“

Při pěstním souboji měl Forman mírně navrch, ale poté šarvátka mířila k remíze. „Jak jsem mu stáhl dres, tak jsem tím ztratil místo, kde ho chytit,“ řekl před novináři Forman a sám označil pěstní souboj za naprosto vyrovnaný. Jeho tým se musí vypořádat s daleko důraznějším soupeřem, než kterým byl ve čtvrtfinále Zlín.

6/11
Forman je o šest centimetrů vyšší, Hollweg zase o jedenáct kilo těžší.

„Zápasy s Plzní jsou tvrdší. Mají hráče, kteří tam jezdí a bourají to, hrají velmi důrazně a jsou nepříjemný,“ uznal kvality soupeře forward pražského celku. Stejně jako v předešlé sérii se ševci se semifinále stěhuje na led soupeře za stavu 1:1. Může být klíčový třetí duel, stejně jako tomu bylo v předešlé vítězné sérii s moravským týmem?

„Pravdou je, že třetí zápas ve Zlíně byl zlomový. Tohle je ale úplně jiná série a může se to vyvíjet úplně jinak. My tam jedeme s tím, že chceme stejně jako se Zlínem uspět a věříme, že se nám to podaří.“ Sparťanský tvrďák navíc neočekává, že by indiáni měnili svůj styl. „Nemají co měnit, podle mě hrajou dobře. Jsou nepříjemný, ale my si s tím dneska poradili.“

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest