19. 3. 2021 Daniel Ryl

Horák: Fyzicky jsme připraveni skvěle

V základní části patřil útočník Roman Horák k lídrům našeho mužstva, kteří by měli sparťanskou armádu táhnout i proti Olomouci. „Máme čtyři kvalitní lajny, které dokážou rozhodnout. To je naše velká výhoda, protože jakmile se někomu nezadaří, mohou ho zastoupit jiní,“ těší zkušeného reprezentanta, jenž byl třetím nejproduktivnějším sparťanem základní části.

Jak se cítíte před startem čtvrtfinále?
Cítíme se výborně! Během přestávky jsme dali dohromady některé šrámy, ale pauza byla docela dlouhá. Těšíme se, až do toho zase vletíme.

Předpokládám, že příprava už je převážně taktická, je to tak?
Už pár dní víme, že nás čeká Olomouc, takže se připravujeme přímo na ni. Koukáme hodně na video jako všechny týmy, takže je to spíše o taktických věcech, protože fyzičku už opravdu nedoženeme. My ani nemáme proč, protože jsme dobře trénovali celou sezonu a věřím, že máme hodně sil. Do soboty se musíme dostat do pohody, než to vypukne.

30
Roman Horák si v základní části připsal 30 asistencí - nejvíce z týmu. K tomu přidal šest vítězných gólů.

Bude nejdůležitější nepřistoupit na bojovný styl Olomouce a zůstat u svého hokeje?
Musíme být stejně obětaví jako oni, ne-li více. Když budeme poctivě pracovat, hokejová kvalita se prokáže. Bez bojovnosti se v play-off vyhrát nedá, ale když budeme hrát naplno, věřím, že se naše kvalita projeví.

V základní části jste zvládli také těžké zápasy, kdy jste byli horším týmem. To je pozitivní vzpruha, ne?
Určitě nám tato zkušenost pomůže. Každý soupeř se chce na Spartu vytáhnout a některé zápasy v základní části už se play-off podobaly. Odehráli jsme náročných zápasů dost, takže nás nemůže zaskočit, že by následující zápasy byly rychlejší a tvrdší.

Může se v případě delší série výrazněji projevit hokejová kvalita?
Hlavně si myslím, že pro nás bude důležitý první zápas, abychom se dostali do pohody. Kdybychom náhodou prohrávali, nesmíme panikařit a pořád hrát svůj hokej. Věřím, že jsme fyzicky skvěle připraveni a dokážeme hrát ve vysokém tempu. Musíme se držet našeho stylu, a kdyby se nepovedl začátek, musíme být soustředění.

Obrovskou podporu fanoušků v kabině vnímáme!

Při ohlédnutí za základní části však může panovat spokojenost individuálně i týmově, souhlasíš?
Týmově určitě, protože jsme vyhráli základní část. Osobně jsem měl pasáže, kdy jsem hrál lépe a kdy nebyly moje výkony ideální. V našem týmu jsou ale čtyři kvalitní lajny, které dokážou rozhodnout. To je naše velká výhoda, protože jakmile se někomu nezadaří, mohou ho zastoupit jiní. V tomhle máme velkou sílu.

Přijímáš, že se kromě bodů očekává i podpora mladších hráčů z dalších formací?
Určitě ano. Když se nám nebude bodově dařit, je důležitá poctivá práce. Musíte padat na hubu, blokovat střely a dohrávat souboje. Když vás uvidí ostatní, budou hrát stejně. Hrát napůl a čekat na góly, to by se nám hrubě nevyplatilo. Musíme se porvat všichni a bez ohledu na to, jestli jsi měl v základní části padesát bodů nebo pět. Už je jedno, kdo góly dá. Hlavní je vítězství.

Na svou první velkou trofej stále čekáš. Cítíš, že jsi nejblíž v kariéře?
Máš naprostou pravdu, protože v takhle dominantním týmu jsem během své kariéry zatím nehrál. Máme našlápnuto opravdu dobře, ale jedna věc je tým na papíře, druhá je realita. Výkony a výsledky ze základní části už jsou zapomenuté, musíme je potvrdit v play-off.

O to víc vás asi mrzí nepřítomnost sparťanů na tribunách, že ano?
To je obrovská škoda. Všechny nás aktuální situace hrozně mrzí. Víme, jaká dokáže být atmosféra v zaplněné O2 areně, což jsem bohužel ve Spartě nemohl zažít. (hořce se usměje) Když jsem ale hrál za naroďák, byl to obrovský zážitek, protože plná aréna vám strašně pomůže. Bohužel s aktuální situací nic nenaděláme, ale obrovskou v kabině vnímáme obrovskou podporu fanoušků na dálku.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Útok posílí Švéd Erik Thorell

Thorell: Chci s týmem dojít co nejvýše

Trenérský štáb A-týmu doplní Tomáš Hamara

Program CHL: start na severu a domácí série