11. 4. 2021 Petr Pavlík

Horák: Náročný duel, nezabalili jsme to!

Sparťané v urputném pátém semifinále rozhodli vítěznou trefou v 81. minutě utkání. Druhou branku našeho týmu měl na svědomí útočník ROMAN HORÁK, jenž byl na ledě také u vítězného gólu. „Stál jsem u brankové čáry, věděl jsem, že kotouč trefil tyčku či spojnici. Naštěstí jsme posléze udrželi puk v útočném pásmu a přišla dobrá střela a teč Řepy, která rozhodla o výhře,“ komentuje úspěšný střelec.

Máme za sebou velice vyrovnané utkání, které muselo rozseknout až druhé prodloužení. Předpokládám, že v kabině byla obrovská euforie, je to tak?
Určitě. Odehráli jsme opravdu náročný duel, který nás stál spoustu sil. Každý z nás ale věděl, co je ve hře. Výhra je pro nás strašně moc cenná. Pořád žijeme. Za vítězství jsme rádi, ale víme, že nás čeká ještě dlouhá cesta a těžký boj. Doufáme, že takhle pojedeme dál.

Gólový stav se nám podařilo vyrovnat krátce před koncem třetí třetiny. Co vám problesklo hlavou?
Ukázali jsme charakter týmu, nezabalili jsme to. Pořád jsme hráli na plné obrátky až do konce. Naštěstí jsme potom ten rozhodující gól dali my. Tím ale naše práce nekončí. Pořád jedeme na sto procent. Navíc musíme zlepšit přesilovky, které se nám tentokrát moc nedařily. V nich jsme se trochu trápili. Věřím, že je do dalšího utkání zlepšíme.

KAPITÁN ŘEPÍK: TĚŽKÝ ZÁPAS, JEDEME DÁL!

Jak jsi viděl situaci při našem vítězném gólu v prodloužení?
Shodou okolnostní jsem stál u brankové čáry, věděl jsem, že kotouč trefil tyčku či spojnici. V tom momentu jsem křičel na kluky, abychom hráli dál, protože mi přišlo, že jsme trochu přestali hrát. Naštěstí jsme posléze udrželi puk v útočném pásmu a přišla dobrá střela a vzápětí teč Řepy, která rozhodla o výhře.

Ztratit tento duel by pro náš tým znamenal konec sezony. Jak jste na tom po fyzické stránce?
Věděli jsme, že to nebude jednoduchý zápas. Myslím si, že jsme se připravili velice dobře. Nyní jedeme zpátky do Liberce, kde to bude opět těžká bitva. Navíc v takové fázi sezony, ve které se nacházíme, jsou zápasy velice urputné. Nic jednoduchého nás rozhodně nečeká.

Je nyní ještě něco, čím bychom soupeře překvapili?
Nemyslím si. Oba soupeři odehráli ve vyřazovací části už pět zápasů, v každém utkání rozhodují opravdu maličkosti. Je fakt, že v některé fázi duelu jsme lepší my, v jiné zase soupeř. Může se stát, že soupeř teď trochu znervózní, ale na druhou stranu je pravda, že v sérii pořád vedou oni a my musíme dotahovat. Chceme znovu vyhrát, abychom žili dál. Uděláme pro to maximum.

×
Odehrané 13:00 | Muži
HC Sparta Praha
HC Škoda Plzeň
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

SPA - PLZ 4:3p - Tuhá bitva se šťastným koncem!

SPA - KOM 8:1 - Junioři zvítězili i počtvrté

Moravčík: Musíme zvednout hlavy a poučit se

SPA - TRI 4:7 - Prohra s Třincem v emotivní bitvě