31. 10. 2021 Daniel Ryl

Horák: Porážky nám sebraly sebevědomí

Útočník Roman Horák vstřelil v Plzni dvě branky a všechny tři góly obstarala jeho nová lajna s Erikem Thorellem a Jakubem Konečným. Zkušený forvard byl po utkání zklamaný, protože sparťané nezvládli šestý zápas v řadě. "Předešlé zápasy jsme hráli dobře, ale ztratili jsme je v závěrech. Hlavně my starší musíme takové zápasy uhrát," uvědomuje si v nepříznivé sérii.

V první třetině jsme předvedli slušný výkon, proč se utkání zlomilo v náš neprospěch?
Abych pravdu řekl, nevím. Uděláme nějaké chyby, je to z naší strany celkem svázané a z toho všechno pramení. Kdo hrál hokej, tak ví, že pár porážek v řadě na sebevědomí nepřidá. Musíme se sebrat, nikdo jiný to za nás dělat nebude. Musíme začít od základu.

Rozhodly zbytečně inkasované góly?
Chyby v defenzivě tam byly. Některé góly přišly po chybách, které pramení z toho, že nám to teďka bohužel nejde. Když to lepí, některé akce bychom zastavili, nebo by je gólman chytil, ale teď nám tam bohužel padají.

Mrzí nepříznivá série o to víc, že jste většinu zápasů ztratili v závěru?
Určitě. Když se nebavíme o posledním utkání, tak se prohrály tři čtyři zápasy, kde jsme vedli hodně. Předešlé zápasy jsme hráli dobře, ale ztratili jsme je v závěrech. V Plzni byl zápas rozhodnutý trošku dřív, ale jinak máme dobré první třetiny, pak dostaneme gól a zlomíme se. Hlavně my starší musíme takové zápasy uhrát, což zatím neprokazujeme. Musíme se sebrat sami.

V Plzni jste nastoupili v pozměněné sestavě. Jak se ti hrálo s Erikem Thorellem, který měl tři asistence a hraje snad poslepu?
Erik je vynikajícíc hráč, což předvádí od začátku sezony. Všechno vidí, má krásné nahrávky a hraje se s ním perfektně. Škoda, že jsme po takovém jeho výkonu nevyhráli.

Výborně hraje také Kuba Konečný, souhlasíš?
Na svůj věk se nebojí hrát s pukem, teď navíc dával góla. Když dostane šanci, podává stabilní výkony a je to velká naděje do budoucna.

×
Dnes v 17:20 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Cesta na divoký západ, jedeme do Plzně

Další rekord Sparta vzdává hold!

Pokladník Forman: 300. bod mám za tři tisíce

Setkání s hráči v obchodním domě Van Graaf