2. 4. 2021 Daniel Ryl

Horák: Role favorita nám určitě nevadí

V semifinále proti Liberci čeká Romana Horáka pořádná fuška, protože na něm bude stát nejen produktivita a efektivita přesilovek, ale také vhazování, v nichž se utkají dva nejlepší celky soutěže. „Není tlak jen na naši lajnu. Máme široký kádr, ve kterém nás může zastoupit jakákoliv lajna,“ pochvaluje si zkušený útočník a sparťanský lídr.

Jak vám pomohl dvoudenní odpočinek po sérii s Olomoucí?
Mně osobně pomohl hodně. S Olomoucí jsme odehráli těžkou sérii, takže jsme rádi, že jsme měli pár dní volno na regeneraci a odpočinek.

V základní části máme s Libercem vyrovnanou bilanci. Bude to znát i v semifinálové sérii?
Určitě ano. Víme, že je Liberec skvělý a silný tým. Každý den se připravujeme fyzicky i takticky, čeká nás velký a vyrovnaný boj.

Zápasy s Olomoucí byly o prvním gólu, bude to v semifinále stejné?
Pravdou je, že Liberec otočil první zápas z 0:3. Víme, že umí otáčet zápasy, ale první gól je vždycky důležitý. Chcete do zápasu vstoupit dobře a být nahoře. Neřekl bych, že bude první gól zásadní, ale je rozhodně lepší jít do vedení.

Budou rozhodující přesilovky, které mají oba týmy solidní?
Budou, jelikož speciální formace rozhodují vždycky. Jsou obrovskou součástí dnešního hokeje. Věřím, že máme dobrou přesilovku, kterou budeme chtít využít.

Těšíte se na souboj s jejich elitní lajnou?
Budou rozhodovat detaily, ale bude to také o nás. Máme široký kádr, ve kterém nás může zastoupit jakákoliv lajna. Nemáme na sobě tak velký tlak, jako měli třeba v Brně, kde byla jedna lajna, která musela zápasy rozhodnout.

Vhazování budou důležitá, Saša Salák chytá skvěle

V semifinále na sebe narazí dva nejlepší týmy na vhazování, což se týká i tebe. Všiml sis toho?
Shodou okolností jsem se na to díval, že jsme první a druhý tým extraligy. Bude to takový malý souboj a buly budou velice důležitá, protože vhazování dneska patří k hlavním faktorům hry. Když vyhrajete vhazování, nemusíte se snažit získat puk. Bude to jeden z klíčových faktorů.

Překvapilo tě, že jste na čele vhazování právě vy s Libercem?
Čekal jsem to, protože jsem statistiky na vhazování sledoval celou sezonu. Mají výborné centry, ať už Petra Jelínka, Adama Musila nebo Tomáše Filippiho, který ale hrát nebude. Nejsou na vrcholu statistiky náhodně, bude to těžký souboj i na vhazováních.

Cítím, že jste asi hodně natěšení, je to tak?
Těšíme se moc! Pauza je docela dlouhá, ačkoliv mně pomohla, protože série proti Olomouci byla extrémně těžká. Už se těšíme na sobotní zápas.

Liberec mluví o tom, že jsme jednoznačným favoritem. Souhlasíš?
To je taková mediální strkanice. Určitě nám nevadí, že jsme postaveni do role favorita, ale víme, že bez poctivé práce neuspějeme. Nezáleží, kdo co říká před sérií, protože jména na papíře vám zápasy nevyhrají.

Budou podle tebe rozhodovat gólmani, jelikož Petr Kváča i Saša Salák předvádí skvělé výkony?
Určitě ano. Na týmu je hrozně znát, když máte vzadu gólmana s tolika zkušenostmi z různých lig. Saša chytá fantasticky, věříme mu a je pro nás velké plus, že je u nás. Máme navíc také Machyho, který nás v sezoně několikrát podržel a může kdykoliv naskočit.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kdo s koho! Bitva o finále vyvrcholí v Praze

Forman: Věříme si, ale zůstáváme pokorní

LIB - SPA 2:3p - Prodlužujeme semifinále!

Horák: Náročný duel, nezabalili jsme to!