11. 2. 2024 Lucie Citterbartová, Alžběta Žižková

Horák: S Tomasem jsem zašel na kafe

Útočník Roman Horák byl jedním ze dvou sparťanů na soupisce Radima Rulíka na Švédských hrách, přičemž si během víkendu v Karlstadu našel čas na bývalého parťáka ze Sparty. "Já jsem byl s Davidem Tomáškem, který zde v Karlstadu hraje. Pozdravili jsme se a zašli jsme spolu na kafe," přiznal po posledním vítězném utkání proti Švýcarsku.

Jsi rád, že jste nakonec dokázali výhru vybojovat, byť to nebylo jednoduché?
Každá výhra je cenná. I když byla na tomto turnaji jediná, tak jsme rádi, že jsme to mohli zakončit vítězně. Tentokrát to nebylo úplně optimální, ale alespoň bereme jednu výhru.

Chyběli týmu střelci z minulých turnajů?
Spousta kluků se nám teď obměnilo, takže to bylo trochu jiné, muselo si to maličko sednout. Na druhou stranu tu bylo také hodně zkušených hráčů, takže bych se na to úplně nevymlouval. Každý hráč, který dostane pozvánku do národního týmu, má kvalitu. Bohužel jsme ale dokázali i přes tyto faktory vyhrát jen jeden zápas.

V obou zápasech jsi byl zástupcem kapitána, je to nějaký signál ke tvé pozici?
Ani bych neřekl. Švédsko je jen jednou zastávkou Euro Hockey Tour, taky mi už je dost let a za národní tým jsem odehrál hodně zápasů na různých turnajích. Nemyslím si, že by to do budoucna znamenalo nějakou výhodu.

Vyhovovala ti nová spolupráce s Oscarem Flynnem a Ondřejem Beránkem?
Bylo to docela fajn. Všichni jsme docela pohybliví, dařilo se nám napadat a měli jsme hodně šancí. Bohužel se nám je nedařilo proměnit, ale podle mě to bylo super.

Důležitou roli jsi dostával i v přesilovkách, cítil ses při nich dobře?
Jsem rád, že jsem se dostal i na přesilovky. Na téhle úrovni hokeje přesilovky často rozhodují. Například se Švýcary, kdy jsme srovnali na 3:3, nám zachránila zápas. Pro nás jedině dobře, že se z nich dokážeme prosazovat.

Tohle byl tvůj první turnaj pod vedením Radima Rulíka. Vyhovuje ti jeho styl?
Mám dojem, že ano. Teď je populární, že se v hokeji hodně bruslí, forčekuje a snažíte se druhý tým dostat do většího tlaku.

Do Karlstadu dorazila i hrstka českých fanoušků. Vnímali jste jejich hlasitou podporu z tribuny?
Byli slyšet, možná to bylo tím, že tu bylo poloprázdno. (usmívá se) Jsme samozřejmě moc rádi, že nějaká podpora za námi dorazila. Obzvlášť, když jsme hráli dva dny po sobě od dvanácti. Zápasy takhle brzy nikdy nejsou jednoduché.

Stihli jste si ve volný den prohlédnout město?
Něco málo jsme viděli. Já jsem byl s Davidem Tomáškem, který zde v Karlstadu hraje. Pozdravili jsme se a zašli jsme spolu na kafe.

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
Mountfield HK
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Jani Lajunen bude pokračovat ve Spartě

Nabitý týden odstartujeme doma proti Hradci

Vracíme se do Champions Hockey League!

Sobotka: Chceme být lepší a lepší