1. 4. 2022 Daniel Ryl

Horák: Série s Motorem pro mě bude specifická

Zkušenosti útočníka Romana Horáka budou v semifinále proti Motoru stejně důležité, jako tomu bylo proti Liberci. Tahoun naší ofenzivy slyšel už otázky na tým, kde vyrostl, snad tisíckrát. Přesto přiznává: "Bude to pro mě specifické. Těším se," přiznal před startem čtvrté vzájemné série play off, v němž máme proti Jihočechům stoprocentní bilanci.

Od tvého příchodu do Sparty slýcháš tyto otázky před každým duelem s Motorem. Neotravují tě už ty samé dotazy?
Nějak jsem se s tím už smířil. (pousměje se) Otázky na Budějovice jsou pořád stejné, už dva roky. Ale jasně. Jsem z Budějovic, takže to bude specifický. Těším se a doufám, že vyhrajeme!

Dva dny odpočinku po pondělním maratonu přišly vhod, že ano?
Poslední zápas byl extrémně těžký. Šli jsme do šesté třetiny a končili před půlnocí, takže trvalo dva dny, než jsme se z toho dostali. Díky bohu, že jsme zápas vyhráli, protože i když 4:1 vypadá jednoznačně, byla to těžká série.

V čem byl Liberec nejtěžším soupeřem?
V prvních dvou zápasech jsme byli lepší, ale v Liberci začali hrát lépe a my jsme měli malinko problémy. Třetí zápasy jsme vyhráli gólem půl minuty před koncem. Liberec se každým zápasem zlepšoval a nebylo to jednoduché. Museli jsme se kousnout, trošku se nadřeli a ukázali náš charakter.

Čekáte podobně vyhecovanou sérii i proti Českým Budějovicím?
S Libercem jsme si pošťuchování a kecy vyzkoušeli, takže nás tolik nerozhodí. (usmívá se)

V základní části máme s Motorem negativní bilanci, je to varování?
Samozřejmě je to nějaká statistika, o které víme. Play off je ale jiná liga, takže si nemyslím, že by se jednalo o aspekt, který by tvořil obraz hry. My se připravíme, o kvalitě Motoru a jeho zkušených hráčů víme, takže jdeme do semifinále s respektem, ale spoustu kvalitních zkušených hráčů máme i my. Věříme si!

Budou zkušení hráči největší nebezpečím Motoru?
Určitě, potvrdili to také proti Pardubicím. Milan Gulaš je jeden z nejlepších hráčů ligy, stejně tak Lukáš Pech nebo Jirka Novotný, který je zase výborný do defenzivy a dělá svou práci. Na nikoho se ale zaměřovat nebudeme.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Billa Cup den čtvrtý: Sparta obsazuje druhé místo

Dvořáček: Mladí kluci hráli perfektně

KLA - SPA 2:4 - Výhra v omlazené sestavě

Pojeďte se Spartou do Skandinávie!