3. 8. 2020 Martina Nová

Horák: Snad jsem do party dobře zapadl

Už přes týden se s A-týmem Sparty připravuje velká letní posila, útočník Roman Horák. Před zkušeným forvardem stojí nová výzva: prosadit se v týmu, kde je držitelem klubového rekordu nejvyššího počtu kanadských bodů za sezonu jeho tatínek. „Je to pro mě veliká výzva. Předvést takový výkon, jaký se tu povedl jemu, bude opravdu těžké, ale těším se na to,“ říká bývalý útočník švédského Växjö.

Máte za sebou první týden na ledě, jak se cítíš?
Výborně. Přestože letní příprava je vždy náročná pro každého hráče a první tréninky na ledě jsou těžké, tak se cítím opravdu dobře.

Přípravu na suchu jsi trávil individuálně, k týmu ses připojil až nyní, jak vnímáš zdejší atmosféru?
Přišel jsem do super party. Věřím, že jsem dobře zapadl. Už jsem se se všemi kluky seznámil, některé jsem znal i předtím, takže žádný problém není. Už jsem se na tým těšil, občas je individuální příprava těžší v tom, že jste na vše sám. Potrénoval jsem ale kvalitně.

Již před příchodem si se znal s několika hráči, zejména pak s Michalem Řepíkem. S kým se ty osobně vidíš v lajně?
Nejspíš právě s Michalem, ale samozřejmě si nebudu vybírat já. Je to na trenérech, uvidím, s kým mě postaví, kvalitních hráčů je tu mnoho. Ať budu hrát s kýmkoliv, tak to nebude problém.

Patříš v kádru mezi nejvíce ostřílené hráče, radíš mladším hokejistům, kterých máme v týmu hodně?
Zatím jsem tu nový, takže se potřebuji nejprve rozkoukat, ale rozhodně se o to budu snažit. Když bude čas, tak moc rád poradím. Ti kluci už ale mají i vlastní zkušenosti, takže radit jim, kam mají střílet, nemá moc smysl, ale během hry si určitě můžeme povědět nějaké detaily.

Již ve čtvrtek naskočíte do prvního utkání v rámci Generali Česká Cup, což bude oproti tradičním přípravným zápasům ostrý duel. Jaké tempo očekáváš?
Myslím si, že to bude velmi kvalitní zápas. Měli jsme spoustu času na trénování, nikdo dlouho nehrál, takže jsou všichni natěšení. Je možné, že se bude hrát hodně nahoru dolů, systémy ještě nebudou tak propracované, ale tempo bude podle mě vysoké.

Ve skupině narazíte na České Budějovice, ve kterých ses narodil. Jak se na tyto duely těšíš?
Moc. Protože jsem českobudějovický rodák, tak to bude pro mě speciální. Zvlášť i proto, že Motor trénuje Venca Prospal, který mne trénoval v národním mužstvu a se kterým se velmi dobře znám.

Jak se zatím vyrovnáváš s tím, že nám koronavirus narušuje herní plány? Už se kvůli tomu musely některé zápasy překládat…
Z pozice hráče k tomu nemůžu moc říct. Nedá se nic dělat, jsme profesionálové. Samozřejmě není ideální, že nikdo neví, co bude. Musíme se řídit tím, co nařídí vláda, a jen doufat, že se sezona normálně rozjede.

Na prvním domácím utkání bude omezená kapacita na 1600 diváků, myslíš si, že i přesto bude kvalitní atmosféra v ochozech?
Myslím si, že sparťanští fanoušci umí udělat dobrou atmosféru i v menším počtu, a moc se na to těším.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Trenéři: Jsme rádi, že můžeme být na ledě

​Sparťanská krev #14: Kdy jindy, když ne teď!

Bratři ve Spartě: Nedvědovi, Francouzi i naděje

Chlapík se upsal Ottawě a odjíždí do Kanady