21. 3. 2021 Petr Pavlík

Horák: V Olomouci chceme být znovu úspěšní

Sparťané mají za sebou úspěšně i druhé domácí utkání v sérii proti Olomouci! Útočník ROMAN HORÁK asistoval u první sparťanské trefy svou přesnou přihrávkou a výraznou měrou se podílel na rozhodujícím gólu. „Znovu jsme sehráli velice náročný zápas, ve kterém nepadlo moc gólů. Hrálo se urputně, nikdo nechtěl udělat zbytečnou chybu. Do Olomouce pojedeme v dobrém rozpoložení, musíme dál pokračovat ve své obětavosti,“ burcuje zkušený forvard.

Druhé čtvrtfinálové utkání proti Hanákům nabídlo znovu velmi vyrovnanou podívanou. V čem byl zápas jiný oproti předchozímu duelu?
Znovu jsme sehráli velice náročný zápas, ve kterém nepadlo moc gólů. Hrálo se urputně, nikdo nechtěl udělat zbytečnou chybu. Je důležité, že se nám podařilo vyhrát oba úvodní zápasy, jelikož můžeme hrát víc v klidu. Jsme rádi, že se nám zatím daří. Každý zápas je extrémně těžký, proto jsme se chtěli pořádně připravit. Musíme dál pokračovat ve své obětavosti.

Podařilo se nám vstřelit první gól z přesilové hry. Byl to klíčový moment zápasu?
Asi ano. Bylo skvělé, že hned na začátku utkání jsme využili přesilovku a dostali jsme se rychle do vedení. Řepův gól nám strašně moc pomohl. Situace trénujeme, pořád se snažíme zlepšovat. Variant máme víc. Každý ví, co má dělat. Někdy se nám přesilovka nedaří podle představ, jindy pro změnu hru zrychlíme a funguje to.

V jedné formaci s Michalem Řepíkem a Vladimírem Sobotkou vám to skvěle klape. Jak moc si pochvaluješ vzájemnou spolupráci?
S oběma hráči se mi hraje skvěle. Řepa i Sob jsou lídři v kabině i na ledě. Je neuvěřitelné, jak si například Sob dokáže udržet puk na hokejce. Oba mají za sebou už hodně zkušeností, jsem rád, že mohu hrát vedle takových hráčů.

Mezi první a druhou třetinou byla k vidění menší šarvátka v prostoru kabin. Co se tam stalo?
Přiznám se, že jsem tu situaci neviděl. Všichni jsme šli z ledu, já osobně jsem byl navíc už v kabině. Nevím, jak to začalo. Musím se ještě kluků zeptat, ale myslím si, že takové momenty k play-off rozhodně patří.

Brankář Alexander Salák udržel poprvé v kariéře čisté konto v rámci vyřazovací části. Co říkáš na jeho výkon?
Saša je skvělý gólman. Už poněkolikáté se ukázalo, jak umí dobře chytat. V obou duelech proti Olomouci předvedl skvělé výkony, čisté konto si jistě zaslouží. Jsem ale také rád za to, že i my hráči v poli jsme mu hodně pomohli, aby mohl chytat v co největším klidu. Věřím, že jeho forma a sebevědomí půjde v dalších duelech ještě nahoru.

Za stavu 2:0 se přesouváme do Olomouce. Jak se těšíš na další pokračování série?
Už se nemůžeme dočkat! Samozřejmě do Olomouce pojedeme v dobrém rozpoložení, jelikož se nám podařilo vyhrát oba úvodní domácí duely. Myslím si, že Hanáci budou doma ještě pořádně kousat. Rozhodně nás nečeká nic jednoduchého. Máme nyní dva dny volna, pořádně zregenerujeme a začneme se připravovat na další zápasy. Vedeme 2:0 na zápasy, můžeme hrát s větším klidem na hokejkách. Budeme se snažit předvádět minimálně podobné výkony jako doposud.

×
Dnes v | Dor.
Bílí Tygři Liberec
HC Sparta Praha
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Sparta Praha
HC Škoda Plzeň
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kořenář: Byli jsme trpěliví a vyplatilo se!

SPA – PCE 4:3sn – Šlágr kola rozhodl Kousal

1903-1913: Počátek nezdolné Sparty

​Program mládeže: Přijedou Západočeši!