16. 9. 2022 Daniel Ryl

Horák: V neděli musíme hrát lépe

Úvodním střelcem Sparty v aktuální sezoně se stal Roman Horák, jehož trefa snížila skóre zápasu v Mladé Boleslavi, ale porážku 2:4 v prvním duelu nového ročníku neodvrátila. "Utekl nám začátek a Boleslav měla lepší pohyb, ze kterého pramenily naše fauly," litoval po nepovedeném začátku.

Úvodní zápas sezony nevyšel podle představ, souhlasíš?
Neodehráli jsme dobrý zápas. Nechtěli jsme přijet a prohrát, ale utekl nám začátek a Boleslav měla lepší pohyb. Z něho následně pramenily naše fauly, čímž se zápas překlopil na jejich stranu.

Byl pomalejší rozjezd jedním z důvodů porážky?
Začátek byl pro zápas klíčový, ale je to první zápas. Sezona bude ještě hodně dlouhá a hned v neděli máme šanci první porážku odčinit.

Podepsaly se na utkání také naše fauly?
Určitě. Těch se musíme vyvarovat v první řadě, protože jsme jich měli opravdu hodně. Musíme zlepšit také hru v útočném pásmu, ale jak jsem říkal, sezona je dlouhodobý proces. Čeká nás ještě hodně práce.

Těšíš se na první domácí utkání v O2 areně?
Samozřejmě se těšíme! Věřím, že předvedeme před našimi fanoušky mnohem lepší výkon a spravíme si po nepovedeném zápasu chuť. V přípravě nás skvěle podporovali, takže věříme, že nás zase podpoří ve velkém počtu.

×
Dnes v 14:00 | Dor.
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Do Třince jedeme vrátit sérii do Prahy

DOR: TRI - SPA 4:0 - První semifinále pro Třinec

Tomášek: Sil máme ještě dost!

Kempný: Dál musíme jít s čistou hlavou