16. 8. 2021 Daniel Ryl

Horák: Vyhrát Ligu mistrů není nereálné

Nová sezona se blíží! Sparťané zahájí nový ročník v pátek 27. srpna, kdy se vrátí do Ligy mistrů na ledě švédského Växjö. Útočník Roman Horák přišel do našeho klubu právě z předního švédského celku a pred startem prestižní evropské soutěže hlásí: "Chceme vyhrávat ve všech soutěžích, ale do Ligy mistrů jdeme s respektem i pokorou."

Už příští týden odstartuje nová sezona Ligy mistrů, jste natěšení?
Já osobně se velmi těším. Ligu mistrů už jsem si zahrál za Växjö, takže s ní mám zkušenost. Máte porovnání s týmy z jiných lig, což je velmi specifické i pro hráče, kteří třeba nastupují jen v rámci své ligy. Chceme co nejlépe reprezentovat Spartu i český hokej.

Začínáme na ledě Växjö, kde jsi působil. Už se ti někdo z bývalých parťáků ozval?
Volal mi jeden švédský novinář z Växjö, který se mě ptal na pár otázek, ale od kluků zatím nic nepřišlo. Ve Växjö znám pořád spoustu lidí, zápasy pro mě budou specifické.

Může se projevit, že všichni účastníci vletí do zápasů přímo z přípravy?
Začátek bude samozřejmě specifický, protože se hraje na přelomu srpna a září, kdy nejsou výkony ideálně učesané. Může se stát cokoliv. Ve skupině máme tři kvalitní soupeře, čekají nás zajímavé zápasy.

Cítíš vzhledem k okolnostem a otazníkům nad formou všech týmů větší šanci na velký úspěch, tedy minimálně zopakovat finálovou účast?
Není nereálné dojít daleko. I do finále nebo vyhrát. Chceme vyhrávat ve všech soutěžích, do Ligy mistrů ale samozřejmě jdeme s obrovským respektem a pokorou. Pokusíme se udělat co nejlepší výsledek.

Člověk ale nesmí podceňovat i zdánlivě méně známé týmy z celé Evropy, souhlasíš?
Ve Švédsku jsme prohráli s Cardiffem, takže všechny týmy v soutěži mají svou kvalitu. Určitě je to po marketingové stránce dobré pro celý hokej a pro fanoušky, protože Liga mistrů není soutěž pro tři čtyři ligy.

Fanoušci Sparty při poslední účasti chodili v hojném počtu. Čekáš, že budou oporou i letos?
Myslím si, že Liga mistrů bude táhnout v celém Česku. Fanoušci chtějí vidět nejlepší finské i švédské týmy. My hráči bereme soutěž velice prestižně, jelikož reprezentujeme klub i celý český hokej. Věřím, že to tak mají i fanoušci.

×
Dnes v 14:00 | Dor.
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Do Třince jedeme vrátit sérii do Prahy

DOR: TRI - SPA 4:0 - První semifinále pro Třinec

Tomášek: Sil máme ještě dost!

Kempný: Dál musíme jít s čistou hlavou