31. 7. 2020 Petr Pavlík

Hořava: Mladíkům chceme dát šanci

Sparťané v rámci přípravy na novou sezonu absolvovali několik dobrovolných tréninků, v nichž se pořádně zapotili. To vše pod trenérskou taktovkou MILOSLAVA HOŘAVY a jeho rovnocenného kolegy Josefa Jandače. „Na hráčích byla vidět chuť a energie do hokeje. Pauza byla dlouhá,“ přiznává první jmenovaný.

Sparťané se na ledovou plochu hodně těšili. „Je pravda, že čekání bylo dlouhé. Na druhou stranu jsme s hráči chodili na led pravidelně jednou týdně v červnu, abychom nevypadli úplně z tempa. Co vím, tak i někteří ostatní kluci, kteří s námi v létě netrénovali, sami navštěvovali ledovou plochu,“ komentuje Hořava.

Dle jeho slov se bude sparťanský tým v následujících dnech soustředit zejména na základní dovednostní prvky. „Hráči si nejprve musí pořádně osahat výstroj, zvyknout si na jiný režim. V dalších trénincích se postupně budeme věnovat zapracování a technice bruslení,“ vysvětluje Hořava.

Trenéři mimo jiné dopřáli svým svěřencům prostor na týmové hry. Hráči si tak navzájem udrželi dobrou náladu, která se jim bude v další, náročnější fázi tréninků, jedině hodit. „Kluci si zahráli nějaké hry, trochu se odreagovali,“ doplňuje zkušený kouč.

Kompletní složení týmu budou mít trenéři k dispozici až v příštích dnech. Kouč Hořava však kvituje zejména to, že jeho realizační tým má z čeho vybírat. „Těší nás, že máme dostatečně širokou soupisku. V sezoně nás čeká hodně zápasů, musíme být zkrátka připraveni na každou situaci,“ upozorňuje.

V mužstvu se kromě zkušených borců najdou i mladší hráči, kteří se budou chtít o svou šanci teprve porvat. „Víme o nich, uvidíme, jak k tomu přistoupí. Šanci jim určitě dáme. Bude záležet hlavně na jejich výkonech. Kdo se nám bude líbit, nebo ne, rozhodne až průběh sezony,“ uzavírá sparťanský trenér.

×
Dnes v 13:00 | Jun.
HC Sparta Praha
HC Dynamo Pardubice
×
Dnes v 15:00 | Dor.
HC Sparta Praha
Madeta Motor České Budějovice
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Zpátky do Prahy, Sparta hostí Litvínov

Sukeľ: Zasloužená výhra, skvělý výkon!

Leo Gudas: Radka bych ve Spartě viděl rád

Mistři 2007 - II. díl: Co dělají šampioni?