18. 11. 2012 Jiří Liebreich

Hovorka: Příště vedení nesmíme pustit!

P r a h a - Derby pražských "S" je vždy výjimečné utkání, kterých se již sehrálo mnoho. Své první si odbyl i MAREK HOVORKA, který posílil útočné řady Sparty v průběhu letošního ročníku. O prohře si myslí: "Za stavu 2:0 nesmíme ztrácet vedení, v současné situaci to hodně bolí," lituje.

Potom, co jsi přestoupil do Sparty se tým zvedl, dnešní zápas jste začali dobře, poté se ale hosté dostali k obratu…
Je pravda, že jsme začali velmi dobře, dali jsme dvě branky. V té době jsme měli pohodičku. Věděli jsme, že Slavia bude muset zvýšit obrátky. Že jsme vedení neudrželi je velká chyba, takový stav se musí udržet. Měli jsme gólové šance, ale nedali jsme je.

Marek Hovorka

Tým nezačal druhou třetinu dobře a dovolil snížení, proč tým nehrál koncentrovaně i v úvodu druhé třetiny?
Nemyslím si, že bychom něco zaspali, hodně jsme ale ztráceli puky. Slavia chodila do rychlých protiútoků. Když jsme chtěli vyhodit puky, tak se nám vracely zpět, to byla chyba. Kvůli podobné chybě jsme dostali i třetí gól. Nevyvarovali jsme se důležitých chyb, Slavia toho využila.

Sparta je řekněme opět nastartovaná, prohra v derby bolí ale vždy…
Je to derby, prestižní zápas, který sleduje mnoho lidí. My jsme samozřejmě chtěli vyhrát, měli jsme k tomu dobře nakročeno. Konec utkání jsme ale nezvládli.

Vám se podařilo zvýšit na 2:0 v přesilovce, byla to nacvičená akce s Jardou Hlinkou?
Více méně ano, podobné akce zkoušíme na tréninku. Dnes nám to příliš nešlo, jednou to ale vyšlo. I přes to jsme ale prohráli, bohužel.

Tomáš Hertl tvrdil, že byl společně s týmem hodně nahecovaný. Pro vás to bylo první derby, jak jste ho vnímal?
Popravdě jsem to příliš neprožíval, nějaké výrazné emoce se ve mně nehonily. Má to ale náboj, možná jsem čekal více emocí, že bude zápas vyhecovanější.

Ztratit zápas gólem těsně před koncem musí hodně mrzet…
V této situaci nás bolí každá ztráta bodů. Musíme bodovat, ať už za tři nebo za dva body. Nemůžeme jít do zápas s myšlenkou, že nebudeme bodovat.

Současná situace v tabulce je taková, že při každé vaší ztrátě soupeři odskočí. Je to hodně těžké zkousnout?
Jednoduché to není. Nezvládl se začátek sezony, teď to musíme dohánět. Dvakrát třikrát vyhrajeme, pak ale přijde ztráta. Soupeři pak odskočí. Není to jednoduché, my musíme chytit šňůru vítězství.

×
Dnes v 16:00 | Muži
Geneve-Servette (SUI)
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Barbora Snopková Haberová: Chceme plnou O2 arenu

Šampionem BILLA Cupu je Třinec, sparťané jsou třetí!

Rousek: Za žádnou cenu se nesmíme vzdávat

SOC - SPA 4:3 - Těsná porážka po dramatu