23. 12. 2012 Robin Mana

Hovorka: Produktivitu musíme ještě zlepšit

P r a h a - Pět zápasů, patnáct bodů. To je bilance Sparty z posledních zápasů. V sobotu uzavřeli sparťané předvánoční období další výhrou za tři body, a fanouškům tak dali ten nejlepší dárek pod stromeček. Utkání hodnotil útočník MAREK HOVORKA.

Třinečtí jsou hodně ofenzivním mužstvem, ale dnes jste je, vyjma pár minut ve třetí třetině, k ničemu nepustili. Přizpůsobovali jste nějak taktiku pro dnešní zápas?
Ano, oni jsou známí tím, že hrají hodně dopředu, což ale znamená, že častěji otevírají okénka v obraně a toho jsme chtěli využít. Podle mě jsme měli těch šancí proměnit víc. Měli jsme dvě trestná střílení, Petr Ton šel sám na bránu. Produktivitu musíme ještě zlepšit...

Marek Hovorka

Dnes to bylo i celkem čisté utkání, padlo dohromady jen šest trestů. Takže asi po taktické stránce panuje spokojenost…
Oni jsou v přesilovkách extrémně nebezpeční, takže jsme je do nich nechtěli vůbec pouštět. Já sám jsem sice byl dvakrát vyloučen, a kdybych se k tomu mohl vyjádřit, tak se vyjádřím, nicméně kluci to odehráli výborně a Třinec k ničemu nepustili.

Gól Jiřího Sekáče po Vaší přihrávce byl nakonec hodně šťastný. Trnul jste, když se mu na poprvé nepodařilo trefit prázdnou branku?
Já už jsem měl v podstatě ruce nahoře když jsem mu nahrával a najednou koukám, že puk v brance pořád není (smích). Nakonec to tam ale přesně poslal pod víko, takže to dobře dopadlo.

Ten závěr jste fanouškům docela zdramatizovali. Měl jste Vy konkrétně obavu, že by se to nemuselo podařit? Sparta letos již několikrát ztratila nadějné vedení…
Takové rychlé branky s Vámi vždycky otřesou a ze zápasu je rázem drama, nám se ale podařilo zachovat chladnou hlavu a vrátit se ke hře kterou jsme produkovali do té doby. Zdeněk Bahenský pak perfektně zavěsil do šibenice a bylo rozhodnuto.

Extraliga se nezastaví ani během vánočních svátků. Dá se na to za ta léta zvyknout nebo je to stále spíše komplikace?
Vlastně obojí. I když abych řekl pravdu, já osobně bych radši nehrál a užíval si Vánoc. Program je ale daný a je potřeba to brát tak, jak to je.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Forman: Ve Spartě chci zůstat dlouho

Permanentky na novou sezonu v prodeji!

Sparta na Spengleru: tituly i hvězdné posily

O místo v extralize se musí bojovat