15. 2. 2013 Jiří Liebreich

Hovorka: V zápase jsme byli lepším týmem

P r a h a - Ani napočtvrté to proti Slavii v derby nevyšlo, bez bodu ale sparťané neodešli. O to se mimo jiné zařídil i MAREK HOVORKA, díky jehož bodu za asistenci u druhého gólu Rachůnka mají z derby Holešovičtí alespoň jeden bod. "Před takovou kulisou hraji velmi rád, prohry je velká škoda, v zápase jsme byli lepším týmem," hořekuje Hovorka.

Oba soupeři vstoupili do první třetiny opatrně, jaké byly předzápasové pokyny?
Chtěli jsme hrát stejně, jako každý domácí zápas. Hrát celoplošný hokej, je ale pravda, že to bylo první třetinu ospalejší. Myslím si ale, že jsme byli celý zápas lepší, nedokázali jsme se ale lépe prosadit. Z tolika střel musíme dát víc gólů, lepší zahrát přesilovky. Zdá se mi, že chceme hrát až příliš na krásu – to prostě nejde.

Marek Hovorka

Občas to vypadalo, že dostanete Slavii pod tlak, pak přijde vaše přesilovka a tlak je ten tam… Kde byla chyba?
Je to pravda, musíme se zlepšit. Chce to hrát jednoduše – jedna přihrávka, střela. Ne nějaké velké kombinace. Všechno záleží na kvalitní střelbě.

Byla absence Petra Tona pro přesilovky klíčovým negativním faktorem?
Je to střelec, v přesilovkách už dal mnoho gólů. Samozřejmě nám jeho síla chyběla. Tady není o čem…

V průběhu utkání jste donutili soupeře mnohokrát faulovat, co způsobovalo časté vyloučené na straně Slávie?
Bylo to tím, že jsme dohrávali souboje, více jsme byli na puku. Nestíhali, museli faulovat. Často hokejkou, od toho to všechno pramenilo.

Ivan Rachůnek o pauze řekl, že takovýto zápas Sparta potřebuje, že se bude takhle hrát v play-off. Souhlasíte s přínosem takového utkání, třeba i prohraného?
Samozřejmě ano, tento a zápas ve Zlíně byly jak přes kopírák. Byly to play-off zápasy, kde rozhoduje každá chybička. Možná je i dobře, že jsme to dnes nezvládli – poučíme se z toho a příště to zvládneme.

Zápas sledovalo přes deset tisíci diváků, na vás bylo chvílemi znát, že s vámi derby šije víc, než kterýkoliv jiný zápas – jak tomu skutečně bylo?
Ano, je to tak. Já osobně mám velmi rád, když přijde mnoho lidí, atmosféra byla skvělá, derby je derby. Mělo to všechno, co to mít mělo.

V prodloužení jste měli několik nadějných odrazů před Furchem, naopak jste ale inkasovali. Co bylo špatně?
Se Slávií mi to začíná připadat jako stále ta samá písnička. Proti nám vytěží z minima maximum, prohráli jsme díky nahozenému puku dvanáct vteřin před koncem. Ten kotouč šel dokonce mimo branku, si myslím, ale padlo to tam.

Ještě před inkasovanou brankou jste dostal hokejkou přes hlavu od soupeře, s bolestivou grimasou pak odjel střídat. Jednalo se o faul?
Nahrával jsem, obskakoval jsem hráče. Sudí to zřejmě neviděli. Je to škoda, mohli jsme hrát přesilovku. Já si myslím, že to faul byl. Můj názor ale v tomto není důležitý.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Sparťanská pětka získala 178.450 korun

Termíny sezony: extraliga, Liga mistrů i Davos

Sparťanská pětka: charitativní běh Stromovkou

Junioři odstartují sezonu proti Plzni