15. 10. 2007 Jakub Hlaváč

Hrajeme dobrodružně, stěžuje si Vykoukal

V Třinci se předvedl jako pravý vůdce, na ledě by za vítězství nechal snad i duši. Celému týmu šel svým výkonem příkladem a aktivitou zahanbil i o mnoho let mladší spoluhráče. Jiří Vykoukal obětavě bránil, a když to bylo jen trochu možné, neváhal založit nebezpečný protiútok. V poslední třetině se dokonce řítil na Vojtkovu branku, ale tísněn dvěma třineckými obránci kotouč do sítě nedopravil.
Ve třetí třetině jste měl velkou šanci. Proč puk neskončil za brankovou čarou?
Snažil jsem se vymanit z hákování od soupeře. Čímž vzniklo, že jsem držel hokejku jen jednou rukou a nedokázal přesně zakončit.

Možná to byla poslední šance na zvrat…
Dneska jsme si nezasloužili vyhrát. Pokud bychom udělali třeba bod, měl bych radost. Opravdu by bylo nespravedlivé, kdybychom v Třinci něco uhráli.

Proč se Spartě nepodařil zachytit začátek zápasu?
V první třetině jsme žádné šance neměli, nějaké přišly až v poslední části. Náš výkon byl nezodpovědný, posledních pár zápasů nehrajeme dobře a vypadáváme z herního systému. Předvádíme takový dobrodružný hokej.(naštvaně)

Týká se to pouze venkovních duelů? Doma se Spartě bodově daří…
Ani ten poslední domácí zápas se Znojmem nebyla žádná sláva. Připadá mi, že nejsme v pohybu a nedobruslujeme hráče, zbytečně čekáme na brejky. Bez poctivosti, kterou jsme měli prvních šest, sedm kol a dělali jsme výsledky, žádné další body nezískáme.

Tušil jste, že bude padat málo branek?
Já jsem si přál, abychom vyhráli o hodně gólů. Když jsem po prvních deseti minutách viděl, jak všichni kopíme chyby na sebe, jak necháváme volné obránce a dáváme jim prostor ke střelbě, jak nestojíme u mantinelů, jak nám ujíždějí dva na jednoho, tři na jednoho, že se schováváme za hráče a nejsme si schopní nahrát, tušil jsem, že to bude špatné. Naštěstí nás celý zápas držel ve hře Tomáš Duba, ale my jsme podali velmi špatný výkon.

Povzbuzoval vás Tomáš Duba třeba o přestávkách v šatně?
Tomáš se snaží soustředit především sám na sebe, je v bráně a dělá svou práci, jak nejlépe dovede.

Co si myslíte o tom, když je v souboji jeden hráč vyloučen za podražení a druhý za filmování?
Já si myslím, že je to dobře, že se to musí pískat a pokud se za to vylučovat nebude, je to špatně. Osobně bych trestal jenom hráče, který skočí. Byl bych rád, kdyby v budoucnu šel sedět jenom filmující hráč a ne i ten, který vlastně nic neudělal.

Se Znojmem se velkou zbraní staly přesilovky, ale v Třinci jste se ani z nich neprosadili…
Střely jsme v nich sice měli, ale ten náš výkon byl velmi špatný. Nemáme tak dobré mužstvo jako vloni nebo předloni a musíme tomu přizpůsobit styl našeho hokeje. Pokud nebudeme dohrávat souboje na mantinelu, dobře najíždět na nahrávky a dodržovat systém, tak se ocitneme ve velkých problémech. Teď musíme zpytovat svědomí.

×
Dnes v | Dor.
Bílí Tygři Liberec
HC Sparta Praha
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Sparta Praha
HC Škoda Plzeň
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kořenář: Byli jsme trpěliví a vyplatilo se!

SPA – PCE 4:3sn – Šlágr kola rozhodl Kousal

1903-1913: Počátek nezdolné Sparty

​Program mládeže: Přijedou Západočeši!