7. 12. 2014 Robin Mana

Hrajeme super a pak se zblázníme, říká Pech

Dlouho to vypadalo, že si sparťané odvezou z Hradce Králové tři body, soupeř však ve třetí třetině prožil velké zmrtvýchvstání a dostal se dvěma rychlými góly zpět do hry. Druhý obrat v řadě však Pražané nedopustili a v prodloužení rozhodli o svém vítězství. Na střelci druhého gólu LUKÁŠI PECHOVI, však bylo znát, že jej bodová ztráta na východě Čech mrzí.

Lukáši, v minulém zápase jste ztratili vedení, dnes také, ale nakonec se vám podařilo dovést duel do vítězného konce. Je to velká vzpruha?
Vzpruha to určitě je, ale...je to to ale. Vedeme 2:0 a místo abychom i nadále hráli stejný hokej, nepůjčovali jim puk a nepouštěli je do hry, tak zbytečně couváme a čekáme, do udělají. Z toho zase plynuly fauly, které oni potrestali.

Fauly jsou asi v poslední době velký problém Sparty...
Bohužel to už je několikátý zápas. My se musíme naučit hrát pořád stejně. Hrajeme čtyřicet minut super hokej a pak najednou se zblázníme, jako bychom se snad báli nebo co. Oni do té doby žádné tutovky neměli a my jsme je jen dostali na koně.

Dnešní výhru za dva body tedy berete spíše jako zisk, nebo je to ztráta?
Zase musíme respektovat soupeře. Hradec je doma silný a samozřejmě dva body jsou dva body. Ale měli jsme to rozehrané na tři. A jak už jsem zmínil, o tu výhru v základní hrací době jsme se připravili jen vlastními chybami, kterých se prostě musíme vyvarovat.

Hodně jste po zápase s Plzní pracovali na změně taktiky? Protože dnes jste k tomu od první minuty přistoupili více defenzivně...
Jasně. Šlo o to, že jsme začali hrát více do těla, dohrávali jsme souboje, což je pro každého nepříjemné. Soupeře to stojí spoustu fyzických sil, a to byl dnes ten klíč k úspěchu.

Po pěti zápasech bez gólu jste dnes poprvé skóroval. Je tam pocit úlevy?
Bylo to nepříjemné. Každý zápas jsem měl nějakou šanci, snažil jsem se, ale neměl jsem ten klid na hokejce. Minulý zápas s Plzní jsem mohl rozhodnout na 3:0 a bohužel to tam nespadlo. Jsem rád, že to vyšlo aspoň dnes, i když to byla taková šmudla, co prošla gólmanovi mezi nohama. Samozřejmě jsem čekal, že budu gólů dávat víc, ale doufám, že mě ten dnešní nakopne...