5. 3. 2011 Petr Schwank

Hrát ze zajištěné obrany se vyplatilo, libuje si Husák

P r a h a - Teprve třetí kolo play-out vyneslo sparťanům plný bodový zisk. V utkání skoupém na branky si Hořavovi svěřenci poradili s Mladou Boleslaví, která se zmítá nad barážovou propastí. Na eliminaci všech útočníků s okřídleným šípem na hrudi se podílel i Patrik Husák, defenzivní talent sparťanského hokeje. „Bylo to hodně vybojované, ale o to víc jsme za výhru radši,“ řekl krátce po utkání.

„Vyhráli jsme za tři body, což se nám doma dlouho nepovedlo, takže jsme rádi,“ těší dvacetiletého zadáka. Kdy naposledy odjížděl z Holešovic soupeř s prázdnou? Možná je to osud, možná jen zvláštní shoda náhod, ale byla to 30. ledna právě Mladá Boleslav. Přehnaná radost z úspěšné těžby všech tří bodů však ve sparťanské kabině nepanuje. „Určitě jsme rádi. Na druhou stranu ještě nic není stoprocentně jisté.“

Patrik Husák

Byť se obě mužstva hnala hned od začátku za gólem, jejich snažení přes čtyřicet minut k ničemu nevedlo. Tempo hry tak postupně opadalo, až se všichni soustředili prakticky jen na bránění. „Z obou stran to byl opatrný zápas. Hodně se hlídalo střední pásmo a čekalo se na protiútoky,“ říká Husák. „Hráli jsme opatrně, snažili jsme se jim utéct. Boleslav na nás docela tlačila. Naštěstí jsme v pravou chvíli vstřelili gól.“

Ten přišel z hokejky Petra Tona, který se v pravý čas nachomýtl k odraženému puku po Kafkově ráně. „Pak jsme si to ohlídali. Branka na 2:0 už byla víceméně o štěstí,“ tvrdí ligový nováček. Přišla z hokejky Lukáše Žálčíka pár vteřin před koncem a definitivně tak pohřbila naději hostů na zvrat.

Fotbalový výsledek už Spartě vydržel. Husák nepochybuje, že k tomu přispěla i kvalitně odvedená defenzivní práce nejen zadáků, ale i zbytku mužstva. „Podle mě jsme bránili docela dobře, Boleslav neměla mnoho šancí. Řekli jsme si, že budeme hrát ze zajištěné obrany, což se nám podařilo,“ myslí si. „Taktické úkoly jsme taky plnili…Tak by to mělo být.“

„Oni hrají o bytí a nebytí. S Kladnem se hodně přetahují, každý zápas musí makat nejméně na sto padesát procent, jinak se baráži nevyhnou.“ Přesto je zajímavé, že se Boleslavským i přes enormní snahu nepovedlo vstřelit gól, ba ani si na něj vytvořit nějakou slibnější příležitost. „Mně se dokonce zdálo, že místy hráli jakoby v křeči,“ přemítá mladý obránce.

Trenér Hořava po utkání s Brnem (1:4) minulou neděli vyjádřil nespokojenost s výkonem mladých hráčů bojujících o smlouvy a bylo jasné, že proti Boleslavi se čekalo zlepšení. „Mně ani nepřišlo, že by to v tom Brně bylo z naší strany nějak špatné, ale je to názor trenéra, a ten je třeba respektovat,“ řekl Husák. „Každopádně obzvlášť my mladí se musíme ukázat a bojovat, vždyť hrajeme o místo v základní sestavě na příští sezónu.“ Což se podařilo, druhý gól produkovalo, režírovalo i zrealizovalo trio talentů Žálčík, Karpov, Luňák.

Vykřesat tři body z utkání, kde se góly příliš nehýří, to mužstvo vždy povzbudí. V příštím duelu hraném v Kladně by těsná výhra nad Boleslaví mohla Spartě pomoci. Husák má ale jasno: „Na každý zápas se musíme správně vyhecovat a odehrát ho na sto procent.“

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila