31. 1. 2009 Tomáš Kubánek

Hromas: Jsem rád, že jsem to odstartoval

P r a h a - Jedním z hrdinů utkání s Kladnem byl bezesporu Karel Hromas. Sváteční střelec se do této role pasoval, když zavelel k mohutnému obratu z 0:1 na 4:1. O to víc jej jeho druhý letošní gól může těšit.

"Jsem rád, že jsem to odstartoval zrovna já, i když jsem to nečekal. Důležitější však je, že jsme konečně vyhráli," mohl se po utkání s úsměvem svěřovat novinářům. "Potom následoval druhý gól, který musel uznat až videorozhodčí, pak třetí, čtvrtý a výhra byla na světě."

Jeho trefa vypadala docela krkolomně a možná samotného střelce překvapilo, že jeho dostrčení skončilo za zády kladenského gólmana Kopřivy. "Podlejda (Martin Podlešák - pozn. autora) to vystřelil, puk se odrazil od zadního mantinelu před branku, dojížděl jsem to a bekhendem strčil nahoru. Možná, že to Kopřiva trochu podcenil," popsal svůj gól z 22. minuty.

Karel Hromas
Střelec vyrovnávacího gólu

Tím sice teprve vyrovnával na 1:1, avšak o pár minut později se ukázalo, jak důležitá jeho branka byla. Sparťanský výkon se totiž rázem výrazně zlepšil. V úvodní části hra Pražanů připomínala spíše předchozí nepovedená utkání. "První třetinu to nebyla žádná sláva, opět jsme 0:1 prohrávali. Potom jsme se ale zvedli a dali ty čtyři góly. Už je to dlouho, co jsme měli takovou dobrou třetinu. Vyšla nám perfektně. Byli jsme daleko aktivnější. Řekli jsme si, že do toho musíme vletět, pořádně napadat u mantinelů a všechno střílet na bránu. Plnili jsme to a vyplatilo se."

Karel Hromas si spíše plní obranné úkoly, o to víc si každého gólu cení. Letos to byl jeho druhý, celkově v extralize čtvrtý. "Občas si z toho děláme srandu. Třeba s Martinem Látalem se docela hecujeme. Ale i on je samozřejmě rád, když dám gól. K tomu dnešnímu mi s úsměvem pogratuloval," líčí čerstvý třiadvacátník žertíky ze sparťanské kabiny.

I přes nelichotivou sérii šesti porážek v řadě přišlo Spartu podpořit téměř šest a půl tisíce diváků. Je vidět, že i přes nepříznivé výsledky jsou fanoušci stále se svým mužstvem. "Jsme strašně rádi, že diváci stojí za námi. Když vedeme a celá hala skanduje, je to nádherný pocit," děkuje věrnému sparťanskému publiku.

×
Dnes v 17:30 | Muži
Madeta Motor České Budějovice
HC Sparta Praha
×
Dnes v 12:00 | Dor.
VSK Technika Brno
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta zavítá po letech do Českých Budějovic

​Sparťani blízko rekordu, darovali krev i plazmu

O účast na MS U20 zabojují tři sparťané

Horák: Gesto fair play? Klobouk dolů